Toz Film Gösterimi | Söyleşi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İzmir’de radyo, sinema ve televizyon öğrencileri için aslında biraz da bu yazı, fakat herkes ilgilenebilir bu gösterimle. Geçen günler de birincisi Hazarfen Film Galerisinin katkılarıyla, İzmir Konak Belediyesinin gerçekleştirdiği film gösterimi ve söyleşinin ardından sizinle, gerçekleşecek olan ikinci gösterimi ve söyleşiyi paylaşmak istedim.

İlk gösterim yönetmen Mehmet Can Mertoğlu‘nun katılımıyla “Albüm” isimli film’in gösterimi 11 Ekimde gerçekleşmiştir. Film, Şebnem Bozoklu, Murat Kılıç‘ın rol aldığı, çocuk evlat edinen bir aile’nin, evlat edinme aşamasında yaşadıkları ve  evlat edindikten sonra ki  yaşadıklarını komedi tadında, fakat insana duyguyu çok iyi veren  bir biçimde anlatılmıştır. Keyifli bir geçen gösterimden sonra, güzel bir söyleşinin ardından, insana güzel geçen bir gün bir sağlayan bir etkinlik olmuştur.

Albüm filminin fragmanı: http://www.beyazperde.com/filmler/film-246768/fragman-19543047/

İkinci gösterim ise 25 Ekim tarihinde Türkan Saylan Kültür Merkezin de gerçekleşecektir. Film, Yönetmenliğini Gözde Kural‘ın yaptığı, Öykü Karayel, Beran Soysal‘ın rol aldığı “Toz” filmidir. Azra’nın(Öykü Karayel), ailesinin sır dolu geçmişinin izini sürerken; savaşın insanların kaderi üzerindeki etkilerini ve Afganistan’da yalnız bir kadın olarak çıktığı yolculuğu anlatan dram filmidir.

Toz film’nin fragmanı

Yapılan film gösterimi ve söyleşi gerçekten de faydalı geçmekte, yönetmenle film izleme imkanı sağlamakta, filmi izledikten sonra yönetmene sorularınızı yönetme fırsatı sunmaktadır. Ben size “gidin” derim. Fakat biraz erken gidin. Haliyle böyle bir etkinlikte yer bulmak biraz zor olabiliyor.

GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply