Sizi Ofise Hazırlayacak 10 Parça

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İş dünyasına adım attığınız ilk günden itibaren giyiminiz sizi diğerlerinden farklı kılan ilk adım olacaktır. Plaza ve ofis gibi ortamlarda çalışanlar maalesef ki sweatleri ve jeanleriyle işlerine gidemiyorlar. Maksimum şıklık ve temiz bir görüntü sergilemek sizin temel göreviniz. Hem şık hem de sürekliliği olan temel parçalarla bu şık görüntüyü daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bazı temel parçaların etrafında yapacağınız küçük değişiklikler ve renk oyunları sizi hem daha trend hem de daha genç bir görüntüye ulaştıracaktır.

Ofis şıklığınızı tamamlayacak 10 temel parçayı sizler için seçtim. Bu parçaları kış sezonunu düşünerek yaptım.

1.Kol Saati

 

Doğru ve zamansız bir kol saati sizin her şartta şık görünmenizi sağlayacaktır. Çelik kayışlı saatler günlük yaşantınızda da kolaylıkla kullanabileceğiniz şıklığınızı tamamlayacak temel aksesuardır.

2. Blazer Ceket

Bedeninize uygun tek renk bir blazer ceket farklı pantolonlarla kombinleme kolaylığı sağlar. Bu sayede farklı kombinler oluştururken zorlanmazsınız. Lacivert, siyah ve gri tonları her zaman daha ciddi bir görüntü sergilemenizi sağlar ve lacivert güven  temsil eden bir renktir bilginize.

3. İdeal Kumaş Pantolon

En başarısız olduğumuz kısım da bu sanırım. Her zaman potluklarıyla bol ve büyük beden görmeye alışık olduğumuz kumaş pantolonları son dönemlerde skinny jeanlerle karıştırır olduk.

İdeal bir kumaş pantolon bacağınızı tam sarmayan, giydiğinizde asla cep kısmında potluk oluşturmayan ve paça boyu ayakkabınızla aynı hizada olan pantolondur. Bunu dönemin trendi duble paça ile desteklerseniz şıklığınıza stil katmış olursunuz.

4. Bütünün Temel Parçası Beyaz Gömlek

  Beyaz bir gömlek biz erkeklerin dolabında mutlaka olması gereken bir parça. Bir ofis ya da plazada işe başlayacaksanız ve hala dolabınızda bir beyaz gömleğiniz yoksa hemen şimdi bu temel parçayı dolabınıza eklemelisiniz. Doğru beden kol boyu doku bu parçada çok önemli. Pamuklu kumaşlar seçmeniz gün boyu üzerinizde olan bu parça içerisinde rahat olmanızı sağlayacaktır.

5. Vazgeçilmez Klasik Ayakkabı

Klasik bir siyah ayakkabı her kombinde sizi kurtaracak neredeyse her takımla kullanabileceğiniz parçadır. Bu tokalı modellerse sezonun trendlerinden.

6. Ayakkabının Tamamlayıcısı Kemer

Düz, sakin ve küçük tokalı bir kemer takımınızı ve ayakkabınızı tamamlayacak bir detay.

7. Soğuk Günlerin Kurtarıcısı Palto

Bu kadar şık parçaların üzerine tabii ki spor bir ceket ya da mont giymeyeceksiniz. Kaşmir ve keçe paltoları artık günlük hayatta da çok fazla göreceğiz. Kaliteli bir kaşmir palto uzun yıllar kullanabileceğiniz bir parça olacaktır.

8. Asiliğin Simgesi Kravat

Laciverte en yakışan renk olduğundan seçtim bu mavi kravatı. Kravatta seçim size kalmış tabi fakat kombinlemesi kolay temel bir parça olarak düşünürsek tek renk ya da çizgili seçimler sizi kurtaracaktır.

9.  Cüzdan

Kullanışlı ve çok cepli cüzdanları her zaman çok sevmişimdir. Bu cüzdanda olduğu gibi bozuk paralarınızı da  toplayan cüzdanları tercih etmenizi öneriyorum.

10. Gerçek Bir Star Çanta

Sürekli laptop ve evraklarınızı yanızda taşımanız gerekiyorsa bunu sırt çantası ile değil sizi daha cool ve bu şık görüntünüzü tamamlayan bir çanta seçmenizi öneririm. Bunda da siyah seçmeniz her kombinle kullanmanızı kolaylaştıracaktır.

Benim sizler için seçtiğim 10 temel parça bunlardı. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

 

 

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply