SETA 2018 Yaz Kurs/Staj Programına Katılmak İster Misin?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SETA, yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dâhil etmektedir: İktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık ve benzeri alanlar.

Kursiyerler, SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alırlar?

SETA Kurs programının temel eğitim yaklaşımı, yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede, kursiyerler, eğitimleri süresince SETA’da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olurlar. Kursiyerler, eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olurlar ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alırlar. 

Kurslar Hangi Alanlarda Düzenlenmektedir?

SETA Ankara: Dış Politika, Siyaset, Hukuk ve İnsan Hakları, Eğitim ve Sosyal Politikalar, Güvenlik, Yeni Türkiye, Insight Turkey. 

SETA İstanbul: Ekonomi Araştırmaları, Toplum ve Medya Araştırmaları, Avrupa Araştırmaları, Strateji AraştırmalarıEditörya (Yayın Hazırlık), The New Turkey, Rouya Turkiyyah Dergisi.

Kurs Ücretli midir?

SETA Kurs Programı ücretsizdir.

Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilir.

Detaylar ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply