Saygıyla Anıyoruz | Erol Günaydın

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tiyatro oyuncusu, dizi oyuncusu, film oyuncusu, seslendirme sanatçısı, senaryo yazarı, kitap yazarı gibi bir çok sanat dalında eserler ortaya çıkarmış Erol Günaydın‘ı anıyoruz bugün. Çünkü Erol Günaydın’ın ölümünün 5. yıl dönümü.

  Erol Günaydın, duyguyu çok iyi bir şekil de karşıya veren usta bir sanatçıdır. Ağladığın da sizi de ağlatan, güldüğün de sizi de güldüren, unutulmaz bir sanatçıdır kendisi. Yeri gelmiş Okan Bayülgen’in programında yer almış, bizi eğlendiren ve programı vazgeçilmez hale getiren, programın vazgeçilmez parçası olmuştur.

Erol Günaydın özlenen Disco Kralı program açımı:

 

Gazanfer Özcan, Erol Günaydın, Nejat Uygur

Erol Günaydın, Türk sanatına fazlasıyla etkisi olmuştur. Hayatı boyunca sanatla uğraşmış, 19 tiyatro eserinde , 21 dizide , 82 filmde , 4 klip de oyunculuk, 5 film de seslendirmenlik, bir de kitap yazarlığı yapmıştır.

Galatasaray lisesinde tiyatro oyunculuğa başlayan Erol Günaydın, 1955’te Haldun Dormen Cep Tiyatrosunda profesyonel oyunculuğa başlamıştır.  “İyi ki de oyunculuğa başlamış da bizi bu zevkten mahrum ettirmemiş.” dedirten sanatçı olmuştur kendisi.

 

Ayşe Arman kendisiyle bir röportaj yapmış ve ;

“Yani ne desinler istersiniz? Hangi sıfatlarla ansınlar?” diye soru yönetmiştir.

Erol Günaydın’ın cevabı ise;

“Allah rahmet eylesin, iyi çocuktu, iyi oyuncuydu. Kimseyi kırmadı. Amca, dayı gibi aramızda gezdi…” şeklinde olmuştur.

Merak etme Erol abi ! seni her zaman dediğin gibi içimizden, iyi kalpli, ve mükemmel bir sanatçı olarak hatırlayacağız. Huzur içinde uyu EROL GÜNAYDIN.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply