“Salı Söyleşileri” Öğrencileri Geleceğe Hazırlıyor | İTÜ

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde öğrencilerin girişimcilik

eğilimlerini geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulan “İTÜ Ginova Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi”. Bu kapsamda çeşitli eğitimler ve programlar düzenlemeye devam ediyor. Ayın belirli günlerinde Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Salı Söyleşileri” programı. Girişimcilik ve inovasyon alanlarında ilham veren kişileri konuk ediyor. Konukların engin bilgi ve iş tecrübelerinden faydalanılması amaçlanıyor. Programda, öğrencilere gelecekteki iş hayatlarına dair formüller ve deneyimler aktarılıyor.

İTÜ Ginova Müdür Yardımcısı ve İTÜ Öğretim Görevlisi Dr. Zeynep Erden Beyazıt’ın sunumu ile gerçekleşen programda geçtiğimiz üç haftanın konukları; Türkiye’de kurumsal finansman ve teknoloji transferi ile iş geliştirme alanlarında üstün başarıları bulunan Doğan Taşkent, Startups Watch Kurucu Ortağı Serkan Ünsal ve String Ventures Kurucusu Can Saraçoğlu oldu.Teknoloji girişimciliği, Türkiye’de girişimciliğin ekosistemi ve başarılı startup kurmak için neler yapılması gerektiği ile ilgili konularda danışmanların önemli yol gösterici bilgi ve tecrübelerinden faydalanma imkanı buldular.

12 Aralık 2017 Salı günü yılın son programını gerçekleştiren İTÜ Ginova Salı Söyleşileri programı, 2018 Şubat ayında yeni konuklarıyla devam edecek. 7 Kasım 2017 tarihinden itibaren video çekimleri de yapılacak. Programı takip edemeyen öğrenciler, bu programları İTÜ Ginova Youtube kanalından da izleyebilecekler.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply