Romantik Komedi 5 Kore Mini Dizi Önerisi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
1.Splash Splash Love

Kime tavsiye ettiysem “Tadı damağımda  kaldı, bu ne güzel dizi.” diye dönüş aldım. Kendim de tekrar tekrar izledim. Dizi lise son sınıfta okuyan bir genç kızın üniversite sınavı sabahı sınav yerine giderken ortadan kaybolmayı dileyip hoop diye Joseon dönemine düşmesiyle başlıyor. Burada yanlış anlaşılmalar nedeniyle erkek zannedilir ve bu yanlış anlaşılmayı devam ettiren genç kız, erkek gibi davranır. İki bölüm boyunca gerçekleri ne kadar saklayabilecektir, evine dönebilecek midir?

2.Noble My Love

15 dakikalık 20 bölümden oluşan dizi kısıtlı sürede konuyu güzel işleyerek favorim oldu. Kızımız taşrada veterinerlik yapmaktadır ve bir gece yolda yaralı şekilde yatan bir erkeğe rastlar. Kliniğine getirip tedavi eder. Uyandığında ise adam ortalıktan kaybolmuştur. Bu adam kimdi? Hayatının sonraki kısmını tam anlamıyla kaosa çevirecek kişiydi. 🙂

3.Queen Of The Ring

Kore’de güzelliğe çok önem verilir. Kore’de güzel değilseniz işe alınmazsınız, toplumdan dışlanırsınız, her fırsatta çirkinliğiniz yüzünüze vurulur. Böyle bir toplumda çirkinlerin açısından yaşananları anlatan dizi, genç kızımızın hoşlandığı çocuğu kendisine aşık edebilmek için annesinin sihirli evlilik yüzüğünü kullanmasıyla başlıyor. Acaba kızımız bu durumu ne kadar sürdürebilecektir?

4.High-End-Crush

Bu diziyle ilgili bir şey gördüğüm anda “Heey, catch me boy!” diye dizide bol bol çalan şarkısına başlayasım geliyor. Her bölümü 15 dakikalık 20 bölümden oluşan dizi bir eğlence şirketinin kaba, bencil ve hırslı müdürün dağın başında tek başına, telefonsuz ve televizyonsuz yaşayan kızımızla bir fotoğraf çekiminde yollarının kesişmesiyle başlıyor. Hayatında ilk defa aşık olan acemi aşık CEO bakalım aşkı için neler yapacak?

5.I Order For You

20 dakikalık 16 bölümden oluşan dizi başrol kızın kardeşi tarafından bir restorandan almak zorunda bırakıldığı sipariş için Flada’ya gitmesiyle başlar ve orada hayatını değiştirecek olan adamla tanışır. Adamdan o kadar çok hoşlanır ki tekrar görebilmek için cep telefonunu orada bırakır. İkinci gidişinde de çok değerli bir eşyayı kırdığı için borcu karşılığında orada çalışmak zorunda kalır. Çabaları sonunda aşkına karşılık bulabilecek midir?

Vee Efsane

Paylaş.

About Author

Leave A Reply