Öğrenciler İçin Mobil Kütüphane | Ücretsiz

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba Arkadaşlar,

Bu serimde kütüphaneye gitmeden kitap sürenizi nasıl uzatacağınızı anlatmak istiyorum. Google Play Store’de, AppStore’da  Mobil Kütüphane adlı bir uygulama var.

1.Mobil Kütüphane uygulamasını ücretsiz indir.

2.Oturum aç.

 

3. Kütüphaneni seç.  Kullanıcı Adına (Kbu için Kullanıcı Adı kısmına TC. Kimlik No, Şifre yerine 1 yazılarak oturum açılır. )  Başka okulların ve kurumların farklı olabilir. )

4. Üzerimdekiler bölümündeki sekmeye tıklayarak, üzerinizdeki kitapları görebilir, süre uzatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bu bölümde yer alan baloncuğa basmanız yeterli olacaktır.

İşleminizi bitirince oturumunuzu kapatabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için kurumunuzun kütüphanesinin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cep Kütüphanem…
Kütüphanemiz artık cebimizde…
Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, kütüphane otomasyon sistemi YORDAM işbirliği ile kütüphaneyle ilgili işlemlerin mobil cihazlardan yapılmasını sağlayan ‘’Cep Kütüphanem’’ uygulaması başlamıştır.Akıllı cep telefonlarından Google Play  Store’den ve Apple Store’den ‘’Cep Kütüphanem’’isimli uygulamayı telefonlarınıza ve tabletlerinize yükleyip kullanabilirsiniz.Mobil Cep Kütüphanem uygulaması ile ;
-Kütüphane hesabınıza girebilir,ödünç aldığınız kitapların süresini uzatabilir,
-Kütüphane kataloğunu tarayabilir ,kitap ayırtma işlemi yapabilir,varsa cezanızı görebilirsiniz.
-Koleksiyonların bulunduğu yerler hakkında bilgi alabilir,
-Tarama yaptığınız kitapları ‘’okuma listem’’ alanına ekleyerek,her defasında katalog taraması yapmadan,kitap listesine ulaşabilirsiniz.

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

Leave A Reply