Mülkiyelilere Şok | Yılların Öğrenci Toplulukları Kapatıldı!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (Mülkiye) öğrenci toplulukları hakkında  geçtiğimiz dönem başında bazı yeni bir düzenlemeler yapmıştı.

Fakülte düzeyinde topluluk kurulmasıyla ilgili yeni şartlar getiren Ankara Ünivresitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS), danışmanı SBF’den (Mülkiye) olan yalnızca tek bir topluluğa izin verip, yıllardır faaliyetlerini sürdüren toplulukları kapatınca öğrencilerden tepkiler yükselmeye başladı.

Toplam 51 öğrenci topluluğunun başvurusunu kabul eden SKS, Mülkiye’den sadece Mülkiye Gençlik’i kabul etti. Tiyatro Topluluğu, Mülkiye Bisiklet Topluluğu, Sosyalist Düşünce Topluluğu, Yenilikçi Düşünce Topluluğu, Mülkiye Ekonomi Topluluğu ve Edebiyat Topluluğu’nun başvuruları ise belge eksiklikleri sebebiyle reddedilince öğrenciler tepki gösterdi.

Mülkiye Gençlik Kulübü’nden Açıklama

Başvurusu kabul edilen tek topluluk olan Mülkiye Gençlik Kulübü twitter hesabından aşağıdaki açıklamaları yaptı:

Kapatılan Tiyatro Topluluğu Öğrencilere Seslendi

Kapatılan topluluklardan SBF Tiyatro Topluluğu ise twitter üzerinden öğrencilere seslenerek, unutma bizi, dedi.

Topluluğun akıbetinin SKS’nin yapacağı değerlendirme sonucu belli olacağını belirten topluluk öğrencileri, Dekanlığın çalışabilecekleri mekân göstermemesi durumunda çalışmaların nasıl yürütüleceğinin belirsiz olduğunu ifade ettiler.

 

Emeksiz Like Olmaz! Harika Fotoğrafların Emek Dolu Arkaplanları

Geçmişin Gölgesinde | Irkçılığı Hala Aşamamış Bir Ülke

Özgüvensiz ve Mükemmel Bir Nesil Yarattık

Paylaş.

About Author

Leave A Reply