Mezun Olmadan!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mezun olmadan bir fikir bulurum mobil uygulamasını yazdırır reklamlardan köşe olurum.

Düşündünüz mü veya bir benzerlerini. Elbet düşündük. Ya da bir Start-Up’a girerim yatırım alırsa oh kebap.

Ama öyle bir durum malesef ki yok. Sizin o start-up ‘a katacağınız değerle alacağı 1 yatırım 5 olsa güzel olmaz mı olur tabi neden start-up 1 den büyüktür.

Bu çetrefilli cümleden sonra (hem çetrefil demek istemişimdir) aslında mezun olmadan aklınızda ki bir fikri geliştirebiliyor, tecrübeleri insanlardan destek alabiliyor ve gerçekten fayda sağlayan bir proje çıkartmış olabilirsiniz. Ama hayatın gerçeklerini de unutmamak lazım.

Linkedin açıp 28500 kişiye bağlantı kur isteği atıp network genişletmek değildir. Dijital Karga ‘nın düzenlediği “Kuş bakışı Dijital Dünya” etkinliğinde konuşmacı olan Rüzgar Mira Okan (ki kendisine hayranım ( 1- Dilan Bozyel, 2- Rüzgar Mira Okan 3- Demet Evgar 4- Kafakampüs <3 )  Network kurmak en azından gerçekten ihtiyaç duyduğunuzda iletişim kurmak networktur demişti ki gerçekten de öyle.

Peki illa ki bir fikri hayata geçirmek, bir fikre değer katmak için mezun olmak mı gerekir?

Kesinlikle hayır. Ne gerekir. Misface ekibi ile kurduğumuz Startup Trakya’nın mottosu olan “Sorgula” kelimesi her şeyi özetliyor diye düşünüyorum.

Misface;

Misface’i öğrencilerin iş ve öğrencilik hayatında daha doğru kararlar alması ve ilerlemesini sağlamak amacıyla kuruldu. Ve ben de özel bir yazılımda geliştiriyorum.

Startup Trakya‘nın amacı Trakyalı girişimcilerin İstanbul’da değilde egolarından arınmış, fikirlerin ortaya döküldüğü ve bunların geliştirilmesi için beyin fırtınasının en dibine vurduğumuz güzel etkinlikler gerçekleştirdiğimiz bir oluşum.

Bir Trakyalı olarak diyorum ki;

Epinizi bekleriz beyaa.

Paylaş.

About Author

1996 yılında Kırklareli 'de doğdum. Lise döneminden itibaren yazılım geliştirme ile ilgileniyorum.2017 yılı Microsoft Öğrenci Partneriyim.PHP Laravel ile web, C# ile chatbot uygulamaları geliştiriyorum.Misface isimli her öğrenciye en az bir ücretsiz mentor desteği verdiğimiz startup'ta kurucu ortak ve back-end yazılım geliştirici olarak freelance destek veriyorum. Kendi Siteni Kendi Koru temel siber güvenlik kitabının yazarıyım.

Leave A Reply