MET GALA 2018

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Her yıl büyük olay yaratan Met Gala gerçekleşti. Modaya ilgisi olan celebrity isimleri takip eden herkesin ınstagram keşfetinde bu geceye ait fotoğraflar belirmiştir. Peki bu MET Gala’nın olayı nedir? 1948’den beri her yıl New York Metropolitan Müzesi’nde, kostüm enstitüsü tarafından düzenlenen moda sergisinin açılış gecesidir.

Mayıs ayının ilk haftası serginin açılışı yapılır, sergi yaz boyu ziyarete açıktır. Moda endüstrisinin en büyük sosyal olaylarından biri olan gecenin ev sahipliği ve baş sponsorluğunu Vogue üstlenir. 1995 yılından beri, geleneği bozmadan Anna Wintour önderliğinde gerçekleşen gece bu yıl Amal Clooney, Rihanna ve Donatella Versace ev sahipliğinde gerçekleşti.  Biletleri 5000 ile 15000 dolar’dan satışa sunuldu.

MET gala New York Metropolitan Museum of Art.

1948 yılından beri de aynı yerde olmaya devam ediyor.  Her yıl farklı temalar seçiliyor konuklar için ve gelen tüm konuklardan da bu temaya uygun kostümler giymeleri bekleniyor. Şıklık yarışının tavan yaptığı bu gecenin bu yılki konsepti ‘Heavenly Bodies Fashion and the Catholic Imagination’ Türkçe karşılığı Hristiyanlıkta yer alan dini sembollerin modadaki kullanım şekilleri. Anlayacağınız üzere herkesin boynunda elinde birer haç vardı.

Peki bu sergide neler var ? Hristiyanlık ve moda arasındaki bağa referans yapan 150 tasarım. Dolce & Gabbana, Chanel, Valentino, Balenciaga gibi moda evlerinin arşivlerinden parçalar da bu sergide yer alıyor. Aynı zamanda Vatikan tarafından gönderilen 50 parçalık bir seçki de sergi kapsamında görülebilir. Bu sergiye 10 Mayıs-8 Ekim tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi gelelim bu geceye imzasını atan beylere.

Şıklarından daha çok görüntüleri ve temaya uygunlukları ile kendilerinden söz ettirdi bu beyler.

Bu geceye en uyumlu gelen ve bu gecenin bence zirvesindeki isim hiç şüphesiz Jared LETO. Gucci tasarımı kostümüyle kilisede bir tablodan fırlamış gibi görünmüyor mu? Temayı tamamen benimsemiş bu görüntüsü geceyi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor.

Chadwick BOSEMAN geceye pek çok ünlü ismin tercihi olan Versace tasarımı ile katıldı. Gecenin ev sahibi olduğundan mıdır bilinmez pek çok ünlü bu geceye Versace tasarımlarıyla katıldı. Chadwick Boseman da bu tercihiyle temayı benimseyen beylerden.

Diplo her ne kadar bembeyaz takımının altına seçtiği o siyah ayakkabılar olamamış desem de seçtiği kolyesi ve beyazın bütünlüğü ile çok şık ve cool görünüyor. Gucci takımını çok beğendim.

Shawn MENDES sanırım temanın farkında değil ya da yok arkadaş ben rahip gibi Vatikandaki papa gibi giyinemem tarzımı bozmam dedi bilinmez. İyi mi yaptı olmuş mu olmuş temiz şık bir görüntüyle karşımızda. Sevgilisi Hailes Baldwini de almış yanına mükemmel bir ikili. Shaw Mendes bu gece için Tommy Hilfiger markasını tercih etmiş.

Gecenin en kötü en alakasız görüntüsü Jaden SMITH’ten (Will SMITH’in oğlu) geldi. Louisvuitton tasarımları içinde yok olan kaybolan bir velete dönüşmüş. Bu görüntüsüyle ancak Taksim’de bir bara gidebilir.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply