Mesafelere Meydan Okuyan Sevgililerin Yaşadığı 11 Durum

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Günümüzde birçok kişinin yaşadığı durumdur bu. Çağ teknoloji çağı olunca da bunun temelleri daha kolay atılıyor belki de. Temeli kolay da bir takım şeylerin devam etmesi daha zor; zevki, yaşaması farklı. Bilinen o ki yaşamayan anlamaz denilen bir olay bu. Bak bakalım yaşayanlar nasıl yaşıyor nelerle karşı karşıya kalıyor.

 1.Telefon en sıkı dostun

The Simpsons Hearts GIF - Find & Share on GIPHY

Malum uzaktadır sevgilin. Canlı canlı görmek mümkün olmasa da  skype, tango, whatsapp video call la haşır neşir olmuşsundur artık. Olmak zorundasındır. Görüntülü konuşarak bi’ şekilde teselli edersin kendini. Konuşabildiğin bu anlara hiçbir şeyi değişemezsin ama .Yani diyorum telefonların dili olsa da anlatsa artık diye yanıp durursun.

 2.Minik hediyeler 

Guy Everyone GIF - Find & Share on GIPHY

Özellikle ayrılırken , uğurlarkenbirlikte olduğunuz zamanlarda ya da amaan her ne zamansa 🙂 o malum insana ayrı kalacağınız zaman içinde yanında taşımasını, seni hatırlatmasını isteyeceğin birkaç hediye verirsin.  Bu nedir bir atkı olur, anahtarlık olur bileklik olur kazak olur o olur bu olur… Her şey olur işte. 

3.Bugün ne yapsam sorunsalı  

Fun Nickelodeon GIF - Find & Share on GIPHY

 

Tamam sevgiliniz vardır ama sevgilinizle ye, , gez!” eylemi yoktur. Ne mi vardır? Bugün ne yapsam söz öbeği vardır aklınızda. Nerede özlesemhangi köşede düşüncelere dalsam?” vardır Bi telefon açıp “hadi gel şuraya gidelim”  cümlesini hayatınızda bulamazsınız. Bulamayın canım ne olacak aklınızda “o” varsa tamamdır her şey. 

4.Kurmaktan bıkmayacağınız hayaller 

Black And White Love GIF - Find & Share on GIPHY

Bu hayaller daha çok ne zaman mı gelir? E pek tabii şu uykusuz gecelerde. Uyku olmasa da yanınızda hayalleriniz vardır birlikte kurduğunuz. Sadece geceleri değil her an düşünme potansiyeline sahip olursunuz. İşte ” Şuraya da gideceğiz değil mi? Şu filme kesin gitmeliyiz, e daha birlikte şunu yapacağız “ cümleleri…  Gerçekleştirip gerçekleştirmemeniz size kalmış. Zevkli kısmını halletmişsinizdir zaten, O da hayal kurmak! 

5.En güçlü en kuvvetlisinden planlar 

Classic Film Time GIF by Warner Archive - Find & Share on GIPHY

Bu planlar önemlidir. Buluşacağınız ya da kavuşacağınız desek daha doğru olur. O andan itibaren ayrılacağınız saate kadar her şey planlı programlı olur. Neden mi ? Canım ne zamandır bunun hayalini kuruyorsunuz bi zahmet yapın. Yaparsın da hiç merak etme sen. Geçireceğiniz zaman kısıtlı ise dakikalarla bile boğuşursun belki. 

6. Arkadaş ortamı ile tanışmak 

Matthew Perry Friends GIF - Find & Share on GIPHY

İkiniz de farklı ortamlarda boy gösterirsiniz. Bununla birlikte farklı arkadaşlar farklı ortamlar vardır hayatınıda.  Onun hayatını sürdürdüğü yerdeki insanlarla tanışmak çok farklı bir duygudur. Sevgilinizin nasıl kişiliklerle takıldığını,  hayatını doldurduğunu görürsünüz.  Farklı bir yaşantıda bulursunuz belki kendinizi. Güzel ve asla unutulmayacak bir deneyim olur sizin için. Bir de arkadaşlarıyla iyi anlaşmışsan oh tamamdır bu iş.

7.Bitmeyen o duygu  

I Love You GIF - Find & Share on GIPHY

 İşte o sevgidir. İçinizde her daim bir özlem varken nasıl bitebilir. Bonus! Birbirinizden sıkılmazsınız da… Bu ilişkiler daha uzun sürebilir. Gelen her mesaj sizi canlandırır, heyecanlandırır mutlu eder. Mesafeye yenik düşen sürdüremeyen çiftlerimiz de vardır elbet aramızda.  

8.Peki ya güven duygusunu ne yapmalı? 

Jealous GIF - Find & Share on GIPHY

İşte o biraz zor kazanılır. Görmüyorsun, bilmiyorsun belki ne yaptığını. Hemen nasıl kazansın? Bir şekilde kazanırsan ama o duygu sende hep kalır; gitmez, bitmez. Bazen küçük bazen de büyük kıskançlıklar yaşarsınız. Bu çok normaldir bilirsiniz. Şu lanet olası mesafe dostum dersin kendi kendine. 

9.Çevrenizden gelen olumsuz yorumlar 

Everything Are You Okay GIF - Find & Share on GIPHY

“Ya sen iyi misin?, “Git hayatını yaşa, uzaktan ilişki mi yürür?” klişeleri “Yürüme ihtimali Türkiye’nin AB ye girme ihtimalinden daha düşük” gibi creative ama bir o kadar da anlamsız yorumlarla karşılaşırnız ama yıldırmaz bunlar sizi.  Hiçbir ilişkinin kuralı olmaz, olamazO an mutlu olmanız hatta ileride daha da mutlu olacağınızı düşünmeniz önemlidir. Bunu bilip öyle nefes alırsınız. 

10.Etrafınızdaki çiftler can sıkıcıdır 

Alone GIF - Find & Share on GIPHY

Kesinlikle! Gitsinlerdir başka yerde cilveleşsinlerdir. Hatta az ötede yaşasınlarDIRTabi ki öyle olmaz olan şey ne midir? Olan şey, güzelce kıskanmaktan. Ardından gelen kuvvetli bir özlem duygusudur.  Anlamsızca gelen yalnızlık duygusudur.

11.Egüzeli en sona: Kavuşma anı 

Girl Love GIF - Find & Share on GIPHY

Tdaaa!! İşte mutlu sonYok yok ne sonu güzel bir başlangıç olur. İşte o günlerce kurulan hayaller bir anda gerçekleştirir.Hep planlarsın her anı ama spontane gelişir her şey çünkü aklında planlar değil sadece güzel bir coşku vardır sevgiliye duyulan.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply