Marmara Üniversitesi’nden Siyaset ve Diplomasi Okulu

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marmara Üniversitesi Kariyer Merkezi (MARKAM) tarafından gerçekleştirilecek Siyaset ve Diplomasi Okulu‘nun temel amacı; Türkiye’nin siyasi tarihi, diğer ülkelerle ilişkileri, ulusal ve uluslararası siyasi durum, ilişkiler ve konularla ilgili ve diplomasi mesleğinin incelikleri hakkında katılımcıları bilgilendirmektir. Bunun yanında, program kapsamında uluslararası ilişkiler, siyasi ilişkiler konularında, bilinçli, bilgi odaklı ve diplomatik yolların kullanımının önemini kavramış, bu alanlarda lider olmayı ve Türkiye’nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katma değer yaratmayı hedefleyen bireylerin yetişmesine destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Program dili Türkçe olan Siyaset ve Diplomasi Okulu‘nun eğitmenleri, alanlarında bilgili ve tecrübeli olan değerli akademisyenler, uzmanlar, siyasetçiler, büyükelçi ve konsoloslardan oluşmaktadır. Dersler bilgilendirme amacının yanı sıra, katılımcıların sorularına yer verme imkânını da sağlayacaktır. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Program katılımcılarının katılım belgesi almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir.

Programın Hedef Kitlesi ve Kontenjan


Program; her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi öngörülmekte ve hem Marmara Üniversitesi önlisans, lisans, lisansüstü ve mezun öğrencilerine, hem de Üniversite dışından katılmak isteyen herkese açık olacaktır. Program minimum 50 kişiyle açılacaktır. Kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır.

Program Tarihi

21 Şubat – 23 Mayıs 2018 (Çarşamba günleri 18:00-21:15 arası)

Program Yeri
Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu

Program Süresi
12 hafta süren program kapsamında her hafta ikişer ders görülecektir.
Sadece son hafta saat 17:00-22:00 arasında üç ders yapılacaktır.

 

Mazereti nedeniyle derse katılamayan eğitmenin yerine başka bir eğitmen görevlendirilebilecektir.

Program Ücreti
250 TL (KDV dahil)
İndirim oranları için tıklayınız

Programa en az 50 kişi önkayıt yaptığında program açılacaktır.
Bu durumda önkayıt yapan katılımcılar ücretleri program öncesinde yatırmaları gerekmektedir.


Ayrıntılı bilgi ve önkayıt için
Marmara Üniversitesi Kariyer Merkezi (MARKAM)
(216) 414 05 45 / 1900 ya da 1909
kariyermerkezi@marmara.edu.tr

Paylaş.

Leave A Reply