KYK Burs Sonuçları Açıklandı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı… Taahhütname onayı için hatırlatma

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı... Taahhütname onayı için hatırlatma

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2018-2018 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK burs başvuru sonuçlarının açıklandığı haberini resmi Twitter adresi üzerinden duyurdu. İşte, KYK burs ve kredi sonuç sorgulama sayfası

2018-2019 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin, burs ve kredi başvurularının sonuçları açıklandı.

Öğrenciler, burs ve kredi sonuçlarına “https://sonuc.kyk.gov.tr/” adresinden ulaşabilecek. Ayrıca 18 Kasım’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütname onayının yapılması gerekiyor İşte, KYK burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama ekranı…

Bilgi: Şu an sonuç sorgulama ekranında yoğunluktan dolayı zaman zaman gecikmeler yaşanıyor..

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK’nın burs ve kredi hizmetinden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri 21 Ekim’e kadar başvurularını tamamlamıştı. Öğrencilerin günler süren heyecanlı bekleyişi son buldu. KYK burs ve kredi sonuçları “https://sonuc.kyk.gov.tr/” internet adresinden ilan edildi. Adaylar, gerekli bilgileri girerek kendilerine ait burs ve kredi başvuru sonucunu görüntüleyebilir.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNCELİKLİ OLARAK BURS VERİLEN ÖĞRENCİLER

Şehit, gazi çocukları, anne ve babası vefat edenler, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgelendirenler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular KYK bursundan öncelikli olarak faydalandı.

Kaynak Hürriyet

Paylaş.

About Author

Leave A Reply