Kuru Ciltler İçin Kış Aylarına Özel 5 Krem

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Son zamanlarda hızlıca düşen hava sıcaklığıyla beraber, özellikle kuru ciltli kişiler çok iyi bilirler, cildinizde bazı değişiklikler meydana gelmeye başlamıştır. Sağlıklı görünen bir cilt için, çok soğuk ve çok sıcak hava şartlarında ayrı ayrı bakım ürünleri uygulamamız gerekebilir. 2018 yılı da yeterince soğuk başladı ve yavaş yavaş cildimizde gerilmeler, pul pul dökülmeler, kuruyup çatlamalar meydana geliyor olabilir. O zaman bu yazı tam size göre, her bütçe için seçtiğimiz yoğun nemlendirici kremlerle bu kış cildinize iyi bakabilirsiniz.

Seçtiğimiz ürünlere geçmeden önce unutmayalım ki yaz-kış en az 2 litre su içerek cildimizi içeriden besleyip daha sonra dışarıdan yaptığımız takviyelerden olumlu sonuç beklememiz gerekiyor.

1. GARNIER NEM DENGESİ – KURU VE ÇOK KURU CİLTLER İÇİN

Fiyat:  25 TL

İlk ürünümüz Garnier Nem Dengesi; Gratis, Watsons, Rossman, Eve, T-Shop gibi bir çok kozmetik ve bakım ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz bir balsam krem. Üstelik sık sık indirime giriyor. Düşük fiyatlı ama iyi sonuç veren bir ürün. Yoğun bir yapısı var özellikle soğuk, sert ve karlı havalarda cildiniz ekstra bir nem istiyorsa bu tarz balsamlar cildinizi yatıştırır.

Garnier, bu ürününde çok kuru ciltlerin nem dengesini düzenlemeyi ve kuruluğu uzun süreli olarak gidermeyi vadetmiş.

2. The Body Shop – Yoğun Nemlendirici Krem

Fiyat: 69,90 TL (50 ml)

The Body Shop artık hepimizin bildiği gibi çevreye duyarlı ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve bu tarz konularda bir çok sosyal sorumluluk yapıp kampanyalar başlatan bir marka. Üstelik ürünlerinde renklendirici, koruyucu kullanmıyor.

Ürün özelliklerine geçecek olursak; soğuk havayı görür görmez pul pul dökülen bir cildiniz varsa bu ürün size göre. 72 saat nemlendirme özelliği olan bu krem cildinizin doğal nemini kazanmasına yardımcı oluyor, cildi yatıştırıyor, pul pul dökülmeleri engelliyor, nemi cilde hapsedip uzun süre cildinizdeki nemi koruyor ve cildinize ipeksi bir yumuşaklık katıyor.

3. Clinique – Moisture Surge Intense Cilt Güçlendirici Yoğun Nem Krem

Fiyat: 119 TL (50ml)

Cildin nem bariyerini onarmayı ve 24 saat nemi cilde hapsetmeyi vadeden bir krem. Yağ içermeyen bir jel krem olduğu için çok kuru cilt tiplerinden karma ve yağlı cilt tiplerine herkes kullanabilir. Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere kullanılması öneriliyor.

4. Estée Lauder – Hydrationist Maximum Moisture Creme

Fiyat: 235 TL (50 ml)

Pahalı ve etkili markaların en başında gelen Estée Lauder, cilt problemlerini onarmada çok başarılı olan güvenilir bir marka. Ürünlerini genellikle seri olarak çıkaran ve en çok yaşlanma karşıtı ürünler geliştiren Estée Lauder, nemlendiricilerinde de çok başarılı.

Hydrationist Maximum Moisture Creme, cildi yoğun bir şekilde nemlendirir, düzenli kullanımda sağlıklı, parlak ve neme doymuş bir cilt elde etmenizi sağlar. Cildinizin doğal nem sistemini kolayca dengelemeyi sağlar.

5. Bepanthol – Cilt Bakım Kremi

Fiyat: 15.90 TL (30 ml)

Orta/yüksek fiyatlı ürünlerden sonra bir de uygun fiyatlı bir ürün paylaşalım. Bütün eczanelerde ve cilt bakım ürünleri satan mağazalarda bulacağınız, diğer markalara göre biraz daha medikal olarak hafızamıza işlenen Bepanthol markasının Cilt Bakım Kremi düşük fiyatlı ürünler arayan kişiler için oldukça iyi bir ürün. Fiyat – kalite bakımından yüksek puanlı olan bu krem, yaz – kış kullanıma uygun ve cildinizi besleyip nem sağlayan güvenilir bir ürün.

 

2018’de sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir ruh ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız dileğiyle 🙂

Not: Lütfen ürünleri dermatologunuza sormadan kullanmayınız. Ürünlerin etkisi cilt tipinize ve alerjik reaksiyonlarınıza göre değişiklik gösterebilir.

Paylaş.

Leave A Reply