Kültürel Farkındalık Çalıştayı | SUMİGRE Projesi | KOGED

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği (KOGED)  ‘’Supporting Professional Development of Migrant –Related Educators ‘’ ‘’Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme Projesi ‘’ koordinatörüdür. Projenin biri yerel diğerleri AB ülkelerinden 6 ortağı vardır. Proje göçmenlerle ilgilenen eğitimcilere, onların sosyo-eğitimsel ve mesleki gelişimine katkı sağlayacak ve göçmenlerin özel ihtiyaçları ile daha iyi ilgilenebilmeleri için özel eğitim sunacaktır.

SUMIGRE projesi ayrıca, kamu ve özel sektör arasındaki dayanışmayı arttırmayı, daha fazla sivil toplum kuruluşunu mülteci ve göçmen krizini ele almaları ve göçmenlerin durumu hakkında toplum farkındalığını artırmaları için güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Bu proje Avrupa Birliğinin Erasmus+ programı ile ortak finanse edilmektedir. Bu, bir Ana Eylem 2(KA2) Yetişkin Eğitim Stratejik Ortaklık projesidir. Eylül 2017 de başlamış olup, Ağustos 2019 da sonlanacaktır.20 Ekim 2018 tarihinde Sumigre projesi kapsamında Otel Asya’da ‘’Kültürel Farkındalık’ ’konulu bir Atölye Çalışması düzenlemiştir. Atölye çalışması Projenin koordinatörü, derneğin başkan yardımcısı Ayşe Öztürk tarafından yürütmüştür.

Atölye çalışmasına kamu kurumları temsilcileri, basın ve Kocaeli Üniversitesi öğrencileri de katılım göstererek interekatif  bir çlaışam gerçekleştirilmişti.

.

www.sumigre.eu           https://www.facebook.com/Sumigre

Paylaş.

About Author

Leave A Reply