KOU GARDIROP Yeni Yerine Taşındı | KOU GARDIROP Projesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kocaeli Üniversitesi’nde geçtiğimiz dönem hayata geçirilen KOU GARDIROP Projesi yeni yerinde devam etmektedir. Medyada büyük yankı uyandıran proje gönüllü öğrenciler tarafından sahiplenildi.

Kocaeli Üniversitesi Vakfı ve gönüllü öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projede amaç Kocaeli Üniversitesi öğrencileri arasında paylaşım kültürü oluşturarak tüketimi azaltmaktır. Öğrenciler ve Kocaeli Üniversitesi personelinin büyük ilgi gösterdiği projede kullanılmayan giysiler hiçbir karşılık beklemeden gardıroba bırakılıp beğenilen giysiler alınarak bir döngü oluşturuldu.  Proje faaliyet alanın koordinasyon ve tüm teknik gereklilikleri Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi Vakfı tarafından karşılanırken alanın günlük düzeniyle gönüllü öğrenciler ilgileniyor. Kocaeli esnafı da destekte bulunarak projenin büyümesi için katkı sağlamaktadır.

KOÜ GARDIROP’un en büyük özelliği paylaşım yapılan alanda hiçbir görevlinin bulunmamasıdır.

KOÜ GARDIROP yeni dönem gönüllüleri ile birlikte 2017-2018 eğitim döneminde Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisler 2 katta devam ediyor. Mekan değişikliğine gidilerek Sosyal Tesisler Binasının içine alındı.

Peki bizler ne yapabiliriz. Kocaeli Üniversitesi Vakfı ile iletişime geçerek öğrencilerin ihtiyaç duyacağı ve  özellikle mülakatlarda giyebilecekleri klasik elbiseler bağışlayabilirsiniz.

Gönüllü olmak Kocaeli Üniversitesi Vakfı ile iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply