Kişisel Gelişim Düşkünleri İçin Haftanın Kitabı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Selamlar herkese. 😊  Okurken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız aynı zamanda bir o kadarda keyifli kendinizi geliştirebileceğiniz kitaplarla sizi tanıştırmak istiyoruz.


Bu haftaki kitap önerimiz; İlk İşim

Neden bu kitabı okumalısınız?

Kitap; insanların gerçek kariyerlerine başlamadan önce, çocukluk veya gençlik dönemlerinde edindikleri ilk iş deneyimlerine yer veriyor. Yazarların anne-babalara ve gençlere yönelik mesajlarını, alanda yürütülmüş yerli ve yabancı araştırmaların bilgilerini de içererek anlatıyor. Topluma ayna tutan gerçek yaşam öyküleri arasında yazarların kendi ilk iş deneyimlerini de okuyucunun ilgisine sunuyor.

Kitabın uzunluğu ve okunma kolaylığı da göz önüne alınarak sadece 54 yazıya kitapta yer verildi. Ve deneyimlerin ilgi çekiciliği, öğreticiliği, stajla sınırlı olmaması, deneyim sahiplerinin cinsiyet dağılımı gibi birden çok seçim ölçütü değerlendirildi.

Yazarlar hakkında biraz bilgi…

ACAR BALTAŞ, M. SC. DR. (Psikolog, Yazar) 

Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktorasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yüksek beyin fonksiyonları konusunda yaptı ve klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru unvanını aldı. Bilimsel çalışmalarının dışında Baltaş, yasal yollarla toplam 600.000 adet satışı yapılmış pek çok kitap yazdı. Acar Baltaş, Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la kurucusu oldukları, iş hayatında gözlenebilir zihniyet değişikliği ve ölçülebilir iş sonuçları için kurum ve çalışan etkinliğini hedefleyen Baltaş Grubu’nu yönetmektedir.

HANDAN ODAMAN UŞAKLIGİL, M. A. (Psikolog, Yazar) 

Uzman psikolog Handan Odaman Uşaklıgil, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Yüksek Onur ile mezun oldu ve aynı üniversitede yüksek lisansını Bilişsel Psikoloji alanında tamamladı. Ulusal ve uluslararası akademik toplantılarda çalışmalarıyla yer aldı, makale yayınladı. Harvard Business Review Türkiye, Popüler Bilim, HRdergi, Platin gibi saygın dergilerde yazıları yayınlandı, çeşitli medya kanalları aracılığıyla görüş paylaştı. Bellek, dikkat, benlik, yaşam seyri beklentileri, simülasyon yoluyla öğrenme, girişimcilik, stres ve duygu düzenleme, değer-davranış uyumu, davranış değişikliğinde nudge ve kişilik ölçümü başlıca çalışma alanlarını oluşturdu. Baltaş Grubu’nda akademik çalışmalardan sorumludur.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply