Kişisel Gelişim Düşkünleri İçin Haftanın Kitabı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Selamlar herkese. 😊  Okurken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız aynı zamanda bir o kadarda keyifli kendinizi geliştirebileceğiniz kitaplarla sizi tanıştırmak istiyoruz.

Bu haftaki kitap önerimiz; Sevdiğiniz Yaşamı Tasarlayın

Neden bu kitabı okumalısınız?

Hiçbir kitap rafında hayatınızı ciddi, eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde gözden geçirmenizi sağlayacak başka bir kitap bulamazsınız. Sevdiğiniz Yaşamı Tasarlayın ürün tasarımlarıyla pek çok ödül kazanmış Ayşe Birsel’in meslek yaşamında geliştirdiği ilkeleri ve yaratıcı süreci daha anlamlı bir hayat oluşturmaya uyguladığı benzersiz bir kişisel gelişim/yaşam kültürü kitabı.

Kitap klasik kişisel gelişim kitaplarındaki gibi talimatlar içermiyor; tam tersine çeşitli faaliyet ve alıştırmalarla okuru yaşamını iyileştirme yolunda esinlendiriyor. Kendi el yazısı ve çizimleriyle yazar bizleri hayatımızdaki huzur, anlam ve ilham arayışı gibi karmaşık konularda kendi çözümlerimizi geliştirmeye teşvik ediyor.

Yazar hakkında biraz bilgi…

Ayşe Birsel, kullanıcı merkezli, hümanist tasarım yaklaşımını ve kendi geliştirdiği ‘deconstructıon: reconstructıon’ sürecini kullanarak eski sorunlara yeni çözümler getiriyor. Aynı zamanda insancıl tasarım yaklaşımı ve inovatif ürünleri ile ABD’de en yaratıcı bin insanın arasına 2000 yılında giren Ayşe Birsel, Brooklyn Müzesi Genç Tasarımcısı Ödülü, Rhode Island School of Design’dan Mobilya Tasarım Mükemmellik Athena Ödülü’nün sahibidir ve 2011’de ODTÜ Takdir Ödülü’ne layık görüldü. Birsel, Fortune 500 şirketleri ile ortak çalışan yenilikçi tasarım stüdyosu Birsel + Seck’in kurucu ortağıdır.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply