Kadın Liderler ile Girişimcilik | Eskişehir

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anadolu Üniversitesi Kariyer Kulübü başarılı kadın girişimcileri öğrencilerle buluşturuyor. Bir sektörde kadın olarak yer almanın zor olduğu bu ülkede girişimcilik gibi zor bir olayı başaran bu kadınların bize anlatacak çok şeyleri var. Kurucularımızın da yer aldığı bu etkinlikte bakalım kimler var?

  • Mine Küpeli

Mine Küpeli, 1987 yılında Eskişehir’de doğdu. Eğitimini Çankaya Üniversitesi Mühendislik&Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. İtalya Florance Design Academy ve Domus academy’de iç mimarlık eğitimine devam etti ve master programını tamamladı. Farklı firmalarda deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye dönerek kardeşi Merve Küpeli ile Marfa Tasarım ofisini açtı.

  • Deren Öztürk Mataracı

Koç Üniversitesi İşletme bölümünden  mezun oldu.Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama yüksek lisansı yapıyor. 16 Yaşında gittiği Paris gezisinde orada gördüğü kişiye özel kozmetik ürünleri fikri hoşuna gidiyor ve Türkiye’de neden böyle bir marka olmasın diyerek babasının desteği ile COSMED firmasını kuruyor.

  • Doç. Dr. Aslı Göncü Köse

ODTÜ psikoloji bölümünden mezun oldu daha sonra Koç Üniversitesinde psikoloji yüksek lisansını yapan Aslı Göncü Köse yine ODTÜ’de doktorasını tamamlıyor.Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümünün kurucu başkanı.

  • Elif Zeynep Doğan ve Kübra Akyıldız

Kocaeli Üniversitesinden mezun olan ikili. Şu an Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorlar. Okul hayatları boyunca birçok projede yer alan ve daha sonra üniversitelilerin buluştuğu bir platform olsun ve bu platformda her şey üniversitelilere göre ayarlansın fikri ile yola çıkıp KAFAKAMPÜS sitesini kuruyorlar.

Tüm bu girişimlerin ayrıntılı hikayesi ve daha fazlasını 21 Kasım Salı Günü saat 14.00’da Salon 2009’da dinleyeceğiz.Etkinliğe katılmak için 15.11.2017-16.11.2017-20.11.2017 günleri Kariyer Kulübünün  KYK, YDYO, İİBF ve kütüphanedeki stantlarına uğrayarak isim yazdırabilirsiniz. Etkinlik kulüp üyelerine özel ve ücretsiz bir şekilde düzenlenmektedir.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Paylaş.

About Author

Anadolu üniversitesinde eczacılık okuyorum. Hayatımı 'Sev!, Gülümse!, Hayal Et!' mottosuna göre yaşıyorum bu yüzden genelde güler yüzlü bir insanımdır. Büyük işler yapmayı seviyorum çünkü insanlara hem gülüp hem de ciddi işler başarılabileceğini göstermek istiyorum.

Leave A Reply