İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde 5 Renkli Kafe

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba Kafakampüs Okurları,

Ayazağa kampüsü, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin en büyük kampüsü olarak öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Peki, Ayazağa’nın sosyal yaşantısında büyük öneme sahip kafeler hakkında ne biliyoruz? Hadi, birkaçı hakkında bilgi sahibi olalım.

Arı Mola

Okulumuzun eski öğrencileri tarafından AVM olarak adlandırılan, bu yüzden hiç bu adla görmemiş öğrenciler tarafından bile AVM olarak bilinen Arı Mola okulda yemek çeşitliliği bakımından en başarılı mekanlardan biridir. Birden fazla oturma alanı seçeneğiyle, farklı kategorideki yiyecek ve içecekleri (kumpir, tatlı, çiğ köfte, pizza, sulu yemek gibi) barındırması ile birlikte merkezi konumu sayesinde öğrencilerin tercih yerlerinden biri olmuştur.

Dolunay Kafe

Bilardo, iskambil kağıtları, okey gibi oyunların yanında Beden Eğitimi Binası’nın altındaki konumu nedeniyle çokça tercih edilen bir başka mekan da Dolunay Kafe’dir. Arkadaşlarınızla ders bittikten sonra biraz kafa dağıtmak istiyorsanız veya dersinize hala vakit varsa burada eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Birden fazla çay çeşiti ile birlikte birkaç indirimli menüsüyle size güzel bir menü sunan Dolunay Kafe, tercih edeceğiniz mekanlardan biri olabilir.

Jr Bee

İnşaat Fakültesi’ne olan yakınlığı nedeniyle sürekli burayla anılan, ismi nedeniyle de birçok öğrenciye sempatik geliyor. Bu kafe yemek dışında size güzel bir de ders çalışma alanı da sunuyor. Her ne kadar çeşit sayısı az olsa da çalışanların güler yüzlü oluşu ve geri dönüşüme verdikleri önem burayı yine sevilen bir mekan yapıyor.

Selfiş

Merkezde bulunması ve çeşit bolluğu nedeniyle tercih edilen bir diğer popüler kafe de Selfiş’tir. Okul öğrencileri bakımından kimi zaman Sütiş kimi zaman ise Selfiş olarak anılan bu kafe yine tercih edilebilecek güzel bir yerdir.

Simit Evi

Simmit, Simit olarak bilinse de yeni haliyle Simit Evi olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda bu kafe İTÜ’de en çok tercih edilen yerlerden biridir. Hatta bence okulun en güzel konumunda bulunmakta. Kahvaltı yapmak istiyorsanız veya bir çay arası verecekseniz Simit Evi tam size göre. Bunlar dışında başka çeşit seçenekleriyle de sizi bekliyor.

Paylaş.

Leave A Reply