İstanbul’da “Oh Be!” Dedirten 6 Mekan

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul’da okumanın en zorlayıcı yanlarından biri, kafanızı dinleyecek bir yer bulmaktan çok uzakta olmanız ve daima kalabalıkla iç içe olmanızdır. Ama biz biliyoruz ki, sizler de kabuğunuza çekilip kitabınızı okumak, en yakın arkadaşlarınızla şöyle bir kahve eşliğinde sohbet etmek, notlarınızı temize çekmek ya da  birkaç haftaya yaklaşacak sınavlarınıza çalışmak için mekan arayışlarına çoktan başladınız. Bu yazımızı herkes görmesin diye bir tek sizlerle paylaşıyoruz, aman kaçırmayın!

1. Leylek Cafe, Taksim

Kalabalık Beyoğlu sokaklarına, tıklım tıklım bir İstiklal Caddesi’ne rağmen, sakinliğini koruyan bir yerler hala var! Hem öğrenci dostu sahibi ve çalışanları, hem tatlı mı tatlı kedisi olan Leylek Cafe’de günün hemen hemen her saati huzurla vakit geçirebilirsiniz. Yaz mevsiminde uğruyorsanız, “Ayran Aşı Çorba”larından içmeden mekandan ayrılmanızı tavsiye etmiyoruz!

2.Kibrit Kutusu, Kadıköy

Yağmurlu günlerde bir gün kurtarıcısı olan hem kahvaltılarıyla hem de zengin içecek menüleriyle birçok seçeneği önünüze seren Kibrit Kutusu’nda kitabınıza gömülüp kendi evinizdeymiş gibi keyfinizi yapabilirsiniz.  Sanatkarlar Sokağı’ndan geçerken bir uğrayın, çayınızı içerek bir soluklanın deriz!

3.Kahve&Çikolata, Beşiktaş

Bilen bilir, Beşiktaş kalabalığı, İstanbul kalabalıkları arasında en illet olanıdır. Hafta içi, hafta sonu, sabah ya da akşam fark etmez.  Şair Nedim Caddesi’nde sıralanmış güzel mekanlar arasında belki biraz daha yürümenizi gerektirecek Kahve&Çikolata’nın rahat koltukları, leziz çikolataları ve kahveleri eşliğinde pek güzel sohbetler dönüyor, bizden söylemesi!

4.Velvet Cafe, Galata

Sıradaki tavsiye otantik mekanlardan hoşlanan okuyucularımıza gelsin dedik ve Velvet Cafe sizlerle. Galata Kulesini solunuza alıp önünüze baktığınızda hafif aşağı inen yokuşta hemen gözünüze çarpıyor bu rengarenk mekan. Günün her saati turistleri ağırlayan bu mekanda, Türk Kültürü’nün nimetlerinden bir güzel yararlanabilirsiniz. Bkz: Turkish Delight, Turkish Coffee

5.Juliet Rooms&Kitchen, Moda

Güzel Kadıköy’ümüzün en güzel mekanlarından biri olarak nitelendirmekte haksız sayılmayız. Hem çok şirin ve konforlu, hem de çok ekonomik bir mekan olan Juliet Rooms&Kitchens, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin hemen bir alt sokağında yer alıyor. Kahvaltısı çok güzelmiş, biz öyle duyduk!

6.Misket, Beşiktaş

Listenin en sonuna sakladığımız bu sıcak mı sıcak, rahat mı rahat mekanda, bir cuma akşamı ev yapımı şaraplar eşliğinde yorgunluğunuzu atıp, içinizi ısıtmayı ve kendinizi şımartmayı unutmayın deriz! Arkadaş gruplarınızla vakit geçirebilmek için çok ideal olup, şarap sevenler için vazgeçilmez bir adres halini alıyor.

İlerleyen zamanlarda mekan tavsiyelerinde bulunmaya devam edeceğiz, malum kış gelince sokaklarda dolaşmak o kadar keyifli bir hal almıyor hepimiz başımızı sokacak böyle güzel mekanlar arıyoruz. Takipte kalın!

 

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply