İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Destek Ver | Change.org

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Türkiye’de öğrenci olmak çok zor hele bir de İstanbul’da okuyorsanız birkaç kat daha zor.  İstanbul’da standart bir özel  yurt ücreti 800 lira ve daha fazlası diyebiliriz.  Devlet yurtlarının kapasitesi yetersiz kaldığı için birçok öğrenci ev tutmak veya özel yurtta kalmak zorunda kalıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesi yurtlarında birçok öğrenci konaklama sağlamaktadır. Geçtiğimiz günlerde yurtta kalan öğrenciler okulun en büyük Facebook gruplarından birinde bir tartışmayı açtılar. Yemek sorunu!

Konaklama dışında en çok para harcanan ihtiyaçlardan biri. Öğrenci arkadaşımız duruma çözümü bulmuş. Hafta sonu da yemekhane açık olsun. Bunun için Change.org da imza kapmanyası başatmış.

Size direk olarak yazılan postu iletiyoruz.

“AYDA 134 TL KAZANMAK İSTER MİSİNİZ? LÜTFEN OKU!
Ya arkadaşlar bu ne umursamazlık? Hafta sonları Selfiş’ten 15 Tl’ye yemek mi yemek istiyorsunuz yoksa paranız kalmadığında ya da para biriktirmeniz gerektiğinde abur cubur ile o günü geçiştirmek mi? İTÜ yurtlarında kalan öğrenciler olarak 1 hafta sonu sadece yemek ihtiyacımız için en az 50 Tl vermek zorunda kalıyoruz. Bunu ayda düşünürsek 200 Tl. Fakat okulumuzda kahvaltı da dahil olmak üzere yemek çıksaydı bu miktar ayda yaklaşık olarak 64 Tl olacaktı. Yani 136 Tl kârımız olacak. Aktüel’de bazen o kadar saçma şeylere yüzlerce beğeni ve yorum gelirken benim 1 Aralık’ta başlattığım yemekhane sorunları için olan kampanyanın postuna çok az beğeni ve yorum geldi ayrıca kampanya 10 günde sadece 1390 imzaya ulaştı. Bunun adına, İTÜ’dekilerin umutsuzluğu, kampanyaya olan inançsızlığı falan ne derseniz diyin ama şu kampanyayı imzalayalım lütfen. Ben bu kampanyadaki imza sayısını kullanarak ve bunu kanıt göstererek haberlere konu olmasını sağlamaya çalışacağım. Yani bu isteğim hepimiz için, sadece benim için değil. “

Kampanyaya ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply