İletişim Ustalığı Zirvesi’yle KOÜ’de Tabular Yıkılıyor | KOÜ EMK- İşletme Kulübü

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çok yakında tam olarak 3 gün sonra 30 Ekim’de Kocaeli Üniversitesi’nde başlıyor. Bu etkiliği diğerlerinden farklı yapan özellik ise Kocaeli Üniversitesi’nde olmayan bir şey oldu. İki öğrenci kulübü güçlerini birleştirdi. Birlikte etkinlik yapmaya karar verdiler.

Geçtiğimiz yıllarda öğrenci kulüpler birliğinin kapatılması öğrenci kulüplerini oldukça sarstı. Özellikle OHAL’i etkisiyle durağanlaşan ve birbirinden kopan kulüplerden bazıları amansız bir savaşa girişti.

Birbirinin etkinliğini baltalamaya çalışanlar mı, dersiniz yoksa afiş yırtan mı?

Sonuç olarak güzel bir şey oldu.  KOÜ EMK ve İşletme Kulübü güçlerini birleştirdi. Çok da güzel oldu.Etkinlik detaylarını aşağıya bırakıyoruz. Gitmenizi tavsiye ederiz.

Nedir “İletişim Ustalığı Zirvesi” ?

İletişim Ustalığı Zirvesi, Başarı Psikolojisi kapsamında, Deneyimsel Tasarım Öğretisi Bilgi Teknolojisinden faydalanarak bireylerin iletişim becerilerini daha da geliştirmek amacıyla tasarlanmış bir programdır.
Zirve’de, iletişimin ne olup ne olmadığından ve iletişim çeşitlerinden bahsedilmektedir. İletişim kuracağımız insanları ve kendimizi daha iyi tanıyabilmek ve karşımızdakinin neden bizden farklı davrandığını anlayabilmek için ihtiyacımız olan bilgiler verilmektedir. Mutlu olabilmenin sırrı olan “Beklenti Yönetimi”, başarılı olmanın sırrı olan “Bedel”, İlişkilerin anayasası olan “Gizemli Zıtlıklar Yasası” anlatılmaktadır.

Biz hangi boyuttan iletişim kuruyoruz ve hangi boyutta iletişim kurmalıyızın anlatıldığı, “Üç Boyutlu İletişim” den sonra da, topluluk önünde daha nasıl etkileyici ve inandırıcı sunumlar yapabilirizin yöntemlerinin paylaşıldığı, “Sahne Sunum Becerileri” aktarılmaktadır.

Etkinlik Nerede/ Ne Zaman ?


İletişim Ustalığı Zirvesi, Kocaeli Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi 212 numaralı konferans salonunda, 30 ve 31 Ekim tarihlerinde, 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir
.

Her yıl Deneyimsel Tasarım Öğretisi Eğitmenleri tarafından, Üniversitelerde verilen İletişim Ustalığı Zirvesi, Sosyal Sorumlumluk Projesi kapsamında olup, ücretsizdir.


Konuşmacılar;
Elif Özcan, Hilal Balaban, Nurten Saruhan, Nilüfer Kalıcan, Medea Alsafadi ve Arca Gizem İpekçi olacaktır.


Neden Bu Zirveye Katılmalıyız?
 Kendimizi ve başkalarını daha iyi tanıyabilmek,
 Daha iyi iletişim becerilerine sahip olabilmek,
 Derslerimizdeki başarıyı aslında neler engelliyoru bulabilmek,
 İkili ilişkilerimizi geliştirebilmek,
 Aile içi ilişkilerimizi geliştirebilmek,
 Problemlerimizi görebilmek ve doğru çözümler bulabilmek,
 Hayatın bize gönderdiği iz ve işaretleri okumayı öğrenebilmek,
 Dünümüzden daha iyi olabilmek,
 Daha güçlü, mutlu ve özgüvenli olmayı öğrenebilmek,
 Gerçekten özgür olmayı öğrenebilmek,
için sizi İletişim Ustalığı Zirvesine bekliyoruz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply