Harran Üniversitesi’nden Hayvan Severleri Sevindirecek Proje

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Harran Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından zorda kalan hayvanları kurtarma operasyonu projesi ülke genelinde sonuç vermeye başladı.

Ülkemizde karşılaşılan sorunlardan biri olan zorda kalan hayvanları kurtarma operasyonlarını hem personel hem de hayvanlar için daha güvenli hale getirmek açısından Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Gürbüz Aksoy ve Prof. Dr. Halil Selçuk Biricik tarafından atılan tohumlar meyvelerini vermeye başladı.

Hayvan kurtarma dersi sadece Harran üniversitesinde veriliyor.

Ülkemizde hayvan kurtarma çalışmalarının her geçen gün artmakta olduğunu belirten Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, “Gerçekleştirilen bu konferansla birlikte, ülkemizde hayvan kurtarmanın usulüne uygun yürütülmesi, haberlerde gördüğümüz kötü görüntülerin azalması, AFAD, İtfaiye teşkilatı, Veteriner Fakülteleri, Orman Bakanlığı birimleri gibi ilgili kurumların işbirliğine katkı açısından bir aşama daha katedilmiştir. Hayvan kurtarma başlı başına bir uzmanlık gerektiriyor. Hayvan Kurtarma dersi de ülkemizde sadece Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde veriliyor. Amacımız bu konuda da ülkeye hizmet verebilecek kişileri yetiştirmektir. Peygamberimizin de “Merhametli olmadan imanlı olamazsınız, yalnız insanlara değil, bütün mahlukata merhametli olmak gerekir” sözünden hareketle insanlığımızın gereği olarak böyle bir eğitim sürecinin başlamasına vesile olduk” dedi.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply