Hakimlik Akademisi Kampüsüm Kariyer Destek Projesi İle Üniversitelerde

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hakimlik Akademisi Kampüsüm Kariyer Destek Projesi ile üniversitelerde. Öğrencilerin  adli-idari hakimlik, kaymakamlık ve savcılık konularında mesleki bilgi, hazırlık süreci, mülakat süreçleri hakkında öğrencilere bilgilendirme seminerleri vermektedir.

Ücretsiz olarak davet eden üniversitelere giderek öğrencileri bilgilendirmektedir. Prof. Dr. Ahmet Nohutçu yönetiminde kurulan Hakimlik Akademisi sosyal fayda amacıyla yola çıkmıştır. Seminere, görev yapan hakimler, savcılar gelerek mesleki bilgilendirme yapacaklar. Bunun yanında sınava hazırlık süreci hakkında da bilgi verilecektir.

“KAMPÜSÜM KARİYER DESTEK PROJESİ NEDİR?
Hakimlik Akademisi, Kaymakamlık Akademisi ve Kariyer Kampüsüm olarak uzun yıllardır Kıymetli Hocamız Prof.Dr.Ahmet Nohutçu’nun yönetiminde ülkemizin gelişimine ve adalet sistemine en önemli katkısı olan ve görevini bu alanda icra eden nice Hakim, Savcı ve Kaymakam yetiştirdi.
Uzun yıllar sonra oluşan bu tecrübenin ülkenin geneline, en ücra köşesine de götürmek gerektiği düşüncesi bütün kadro olarak zuhur etti.
Mutlu bir nesil, mutlu bir ülke meydana getirir. O sebeple ülkemizin Y ve Z Kuşağının kariyerlerine, mesleki gelişimlerine ne kadar katkı sunarsak, kariyer planlama ve kariyer geliştirme aşamalarında ne kadar yanlarında olursak mutlu bir gelecek tayin etme imkanlarının o denli artacağını düşündük.
O sebeple de Prof. Dr. Ahmet Nohutçu Hocamızın yönetiminde 2018 yılı boyunca gerek liselerde, gerek üniversitelerde ülkemizin birçok noktasında seminerler yapacak ve genç arkadaşlarımızla bir araya gelecek ve “Mutlu bir nesil, mutlu bir ülke meydana getirir” düşüncesini harekete geçirmeye çalışacağız.
Bu kapsamda 2018 yılı boyunca 20 il 60 seminer hedefiyle çalışmalarımızı başlattık. Şu ana kadar 8 seminer gerçekleştirmiş olup Mayıs sonuna kadar seminerlerimizin yarısını bitirmiş olacağız.
Bu projenin amacına ulaşması ve güzel sonuçlar doğurması sizlerin elinde, bütün Akademilerimiz olarak destek olmaya her zaman hazırız.”

Paylaş.

About Author

Leave A Reply