Gençlik ve Proje Derneği’nden Avukatlık Semineri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gençlik ve Proje Derneği, gençlere kariyerlerinde destek olmak ve yol göstermek için bu kez de hukuk öğrencilerini tecrübeli avukatlarla bir araya getiriyor.

GEPED’in Kafakampüs Gençlik Platformu ve Şehir Üniversitesi Kariyer Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü Şehir Üniversitesi’nde geçekleşecek. Etkinlikte Av. Kerem KART ve Av. Oğuzhan UYAR hukuk fakültesi öğrencilerine kendi üniversite hayatları ve staj dönemlerinden başlayarak profesyonel avukatlık kariyerleri dahil yaşadıklarını; iş disiplini, iyi bir çevre, etkili iletişim, profesyonel çalışma hayat, sivil toplum kuruluşlarına katılım konuları çerçevesinde anlatacak.

Moderasyonluğu Gençlik ve Proje Derneği üyesi Ayşe Nida Yıldız tarafından yapılacak etkinlikte hem öğrencilerin soruları cevaplanacak hem de isteyen öğrencilerden CV kabul edilecek. Etkinlik Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde 6104 nolu salonda, saat 14.00’de başlayacak. Girişte kolaylık sağlamak adına etkinlik kayıt formuna bu linkten veya afişteki koddan ulaşılabilir.

Av. Oğuzhan UYAR

İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Türkiye’nin devlet tarafından kurulan ilk sosyal bilimler lisesi olan İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nde okudu. Lisenin ardından İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi ile Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimine başladı. Üniversitede kurduğu Academia Kulübü ile bilişim hukuku başta olmak üzere kadın hakları, düşünce özgürlüğü gibi çeşitli alanlarda çalışmalar yürüttü. Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de staja başladı. Telekom grup şirketlerinin elektronik ve halka açık genel kurullarının yapılması süreçlerinde, yönetim kurulu kararlarının hazırlanma süreçlerinde ve hisse devri süreçlerinde yer alan Av. Oğuzhan Uyar halen burada avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.

Av. Kerem KART

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2017 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında pek çok öğrenci kulübü, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. özellikle ELSA (European Law Students’ Association) bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmalara ağırlık veren Av. Kerem Kart, halihazırda da  ELSA International’da Stajyer Öğrenci Değişim Programından sorumlu asistan olarak dernek içindeki faaliyetlerine devam etmektedir. Hem öğrencilik yıllarında hem de mezuniyeti sonrasında uluslarası çalışmalara önem veren Av. Kerem KART Almanya, Avusturya, Fransa, Macaristan, Çekya ve Hollanda’da uluslarası kurumlar ve kuruluşlar nezdinde çalışmalara katılmış; Ukrayna, Romanya, Yunanistan ve Malta’daki hukuk okullarında öğrenim görmüştür. Lahey, Hollanda’da bulunan ICC (International Criminal Court) tarafından düzenlenen, dünya çapında 46 ülkeden 300’ün üstünde hukuk öğrencisinin katıldığı farazi dava yarışmasının yazılı aşamasında jüri üyeliği yapmış, katılımcılar tarafından sunulan dilekçeleri değerlendirmiştir. Yasal stajına Karakaya Hukuk Bürosunda başlayan Av. Kerem Kart, stajını KuveytTürk Katılım Bankası A.Ş’nin hukuki müşavirliği görevini yürüten Mutlu Avukatlık Ortaklığında tamamlamıştır. Halen Mutlu Avukatlık Ortaklığında İcra ve İflas Hukuku departmanında avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply