Elon Musk Düz Dünya Teorisyenlerine İsyan Etti!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu sene adından sıkça söz ettiren teorilerden biri Düz Dünya teorisiydi. Bende geçmişteki yazılarımdan bir tanesinde bu teoriden bahsetmiştim. Bu teoriye inananların sayısı ise ilginç bir şekilde gün geçtikçe artıyor. Hatta bende bu yazıyı yazarken tereddüt etmedim değil. Neyse gelelim Elon Musk’a.

Mars’a olan aşkını her fırsatta dile getiren, bunun için teknolojiler geliştiren ve insanlığı Mars’a taşıma hayali olan Elon Musk , isyan etti: “Neden oralarda hiç Düz Mars Topluluğu yok?”

Dünyanın düz olduğuna inanan Düz Dünya Topluluğu  günden güne büyüyor ve özellikle interneti ve haliyle sosyal medyayı çok iyi kullanıyorlar. Konferanslar, söyleşiler ve programlar düzenliyorlar.

Elon Musk ise bu konuya farklı ve esprili bir şekilde yaklaşıyor. Kozmik girişimciliği ve sivri dilli Twitter üslubuyla da tanınan dahi girişimci, muhtemelen şu düşünceye kapılmış: Eğer Dünya düz ise, koskoca gezegenler alemindeki tek düz gezegen Dünya mı?

“Neden oralarda hiç Düz Mars Topluluğu yok?”

Flat Earth Society yani Düz Dünya Topluluğu, üyelerinden aldığı bağışlarla vakıflaşmış bir kurumdur. Ve bu kurum resmi Twitter hesabından Musk’a bir yanıt verdi:

“Merhaba Elon, soru için teşekkürler. Dünya’nın aksine Mars’ın yuvarlak olduğu gözlemlendi. Umarız harika bir gün geçirirsin!”

Ayrıca Twitter’ın, Düz Dünya Topluluğunun profilini onaylayıp “mavi tik” vermesi durumu da tartışma konusu oldu. Bu yapılanın bilim karşıtlığına zemin hazırlıyor olması birçok kişi tarafından eleştirildi.

Peki sence hangi taraf haklı?

Paylaş.

Leave A Reply