Efsanevi Oyun: CRYSİS

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

CRYSİS fps oyun türünde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış nadir oyunlardan birisidir. Özelikle oyun dilleri arasında türkçeninde bulunması ülkemizde oyunun sevilmesinde büyük rol oynamıştır. Crytek’in oyuna Türkçe arayüz koyma nedenlerinin başında ise oyunun geliştiricilerinin başında Cevat YERLİ’nin bulunuyor oluşudur. Ekipte Cevat YERLİ’den başka türklerde bulunmaktadır.
Seri 3 oyundan oluşmaktadır. Yalnız 1. Oyundan sonra oyunun hikayesinde oluşan bir kopukluktan dolayı sene ortasında CRYSİS WARHAED adlı kısa bir hikayeden oluşan eklenti çıkarmışlardır. Şimdi isterseniz oyunlara tek tek ele alalım.

1-CRYSİS 1

İlk oyunda konu biraz dağınık başlıyor açıkçası. ABD nin bir adaya gönderdiği askeri keşif ekibi olarak başlıyoruz. Aynı zamanda adada bir güç kaynağı var ve bu güç kaynağına bizim dışımızda kuzey kore ve CELL adlı bir şirkette ulaşmak istiyor. Oyun 16 kasım 2007 tarihinde piyasaya sürülüyor ve çokta başarılı olmayan bir satış grafiği çiziyor açıkçası.

2-CRYSİS 2

 

Oyunun en başında prophet adlı kişinin ölümüyle başlıyoruz. Ve prophet’ın giydiği özel kıyafeti biz giyiyoruz. Kıyafet uzaylı teknolojisi taşıyor olup bir çok özelliği bulunmaktadır. Mesela görünmezlik modu,ultra güç modu v.s . Bu oyunda dikkatimizi çeken taraf oyunun 2020 tarihinde geçiyor olması ve olaylara uzaylılarında dahil edilmesidir.

3-CRYSİS 3

2. oyunla beraber tüm oyun severlerin dikkatini üzerine çeken CRYTEK 3.oyununu bomba gibi fragmanlarla duyurdu ve oyun severlerin heyecanını doruklara çıkardı. Ve beklenen gün gelip çattı 22 şubat 2013 tarihinde oyun piyasaya sürüldü ve gerçekten beklentileri fazlasıyla karşılayan bir oyun gelmişti karşımıza. Hem heyecanlı dakikalarıyla hem duygu yüklü zamanlarıyla çok iyi iş çıkarmıştı CRYTEK ekibi. Buradan oyunun Türkçe arayüzü olduğu için tüm CRYTEK ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Oyundan bir kaç kare:

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

Leave A Reply