Edis Görgülü Stil Analizi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yazımda çıkış yaptığı günden beri müzik dünyasında fırtınalar estiren; kariyerinde hızlı, emin ve bence doğru bir yolda ilerleyen Edis Görgülü’nün stil analizini yapmak istedim.

Edis, Benim Ol single’ı ile müzik piyasasına giriş yaptı.Sonrasında çıkardığı Dudak , Çok Çok şarkılarıyla da ününe ün kattı. Yayınladığı ilk klibi Benim Ol’da olduğu gibi tüm kliplerinde giydiği kıyafetler, aksesuarlar her zaman çok beğenildi ve pek çoğumuz tarafından taklit edildi.

Her ne kadar kendisinin de bu stylinglerin bir çoğunu çaldığı ya da kendine birebir uyarladığı söylensede yine de yakaladığı bu görüntüler çok başarılıydı. (Harry Styles kombinlerini birebir taklit etmesinden bahsediyorum burda.)

Katıldığı program ve verdiği konserlerde sıkça kullandığı çiçek, palmiye ağacı ve yaprak desenli havai gömleklerini bizlere sevdirdi.

Sevdirdiği yetmedi ve Çok Çok şarkısına çektiği klipte kullanmasıyla bu gömlekler artık EDİS GÖMLEĞİ olarak anılmaya başlandı.

Çoğunlukla beyaz jeanlerle kombinlenen bu gömlekleri Zara, Bershka, H&M vb.  mağazalarda farklı desen ve renklerdeki modellerini bulabilirsiniz.

Benim Edis’te gördüğüm favori görüntüler ise Yalan klibindeki styling. Yapılan her kombin ayrı detay ve yaratıcılık içerir dikkatinize.

Son Olarak

Gelelim son dönemdeki Edis’in tarzına. Son dönemde verdiği konserlerinde genelde gömlek ve deri pantolon tercih ettiğini görüyorum. Yarattığı bu yaratıcı kombinlerin arkasındaki ismi gerçekten buradan tebrik ediyorum. Sahne dansla sesle ve görselle bütünleşen bir alan. Bunu yaratıcı kombinlerle beslemek yaptığınız işin kalitesini arttırmakta. Edis bunu en iyi şekilde yapan erkek sanatçılarımızdan. Son Harbiye konserinde sahnede kullandığı kostümleri çok sevmesem de ülkemizde bu şekilde cesur ve yaratıcı işler yapan insanları görmek gerçekten sevindirici.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply