Doctor Who’da Yeni Sezon ve Yeni Doktora Merhaba

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

YENİ SEZON

Uzun zamandır beklediğimiz Doctor Who yeni bölümüyle tekrar karşımızda.  Geçen sezon,  birçok eleştiriye maruz kalsa da Peter Capaldi durumu ucundan kurtarabiliyordu fakat bu sezon Peter Capaldi de olmadığı için izleyiciler bir merak ve endişe içerisindelerdi. Yeni Doktor nasıl olacaktı? Jodie Whittaker Doktor olmaya yakışacak mıydı? Hikaye güzelleşecek miydi? Bu tür sorularla yeni sezonu beklerken sonunda  dizimize kavuştuk. Şimdi geçelim incelemeye.

YENİ DOKTOR

Yeni doktorun kadın olacağı duyurulduğunda dizi izleyicileri iki gruba ayrılmıştı; “Doktor kadın mı olurmuş yahu?” diyenler ve “Hep erkek mi olacaktı bir de kadın Doktor izleyelim” diyenler. İlk grup yapımcıları eleştiri yağmuruna tutmuştu, “Benim için Doctor Who bitti!” diyenler bile olmuştu. Bence en faydalı yorum yeniliğe açık olanlardı. Ön yargılardan uzak bir şekilde bakalım nasıl olacak diye bekledik ve sonunda yeni doktorumuza kavuştuk.

Jodie Whittaker‘ı daha önce Broadchurch ve Trust Me dizilerinde izleme fırsatım olmuştu ve genel olarak oyunculuğunu beğenmiştim ama Doktor rolü çok farklı bir rol ve bu role yakışır mı acaba diye düşündüm. Bu bölümde izlediğim itibariyle beklentimin üstünde bir performans gösterdi bana göre. Diğer doktorlardan farklı olarak çok şirin ve biraz beceriksiz bir doktor olmuş. Diğer doktorlardan aşağı kalır yanı yok, ilk bölüm itibariyle yeni doktoru beğendim. Umarım aynı performans sonraki bölümlerde de vardır.

YOL ARKADAŞLARI

Ne kadar yeni sezonun ilk bölümünü ve yeni doktoru beğenmiş olsam da yol arkadaşları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef. Bundan önceki sezonlarda çok iyi yol arkadaşları izlemiştik. Hikayeleriyle, karakterleriyle izlemesi oldukça keyifli olan önceki yol arkadaşları yeni bölümde aynı etkiyi yaratamadı. Belki de çıta yüksek olduğu içindir ama sanmıyorum ben ısınamadım kendilerine. Karakterlerle bağ kurmamızı sağlayacak bir hikayeleri yok, oldukça sıradan karakterler.  Bir diğer hoşlanmadığım nokta da fazla yol arkadaşı olması. Bence bir veya iki yol arkadaşı yetiyordu, yol arkadaşlarının arasındaki bağı izlemek keyifli olabiliyordu ama o bağ iyi olmazsa yol arkadaşlarının fazla olması iyi olmaz. Umarım ileriki bölümlerde yol arkadaşları farklılaşır ve sıradanlıktan uzaklaşırlar.

Benim yeni bölüm hakkında yorumlarım böyleydi, umarım diziye daha çok derinlik katarlar ve özlediğimiz, istediğimiz Doctor Who’yu izleyebiliriz. Siz yeni bölümü nasıl buldunuz?

 

 

 

 

 

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply