CV Mühendisi: Gönüllü CV Danışmanlığı Projesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese merhaba 🙂 Bugün size bomba gibi bir haberle geliyorum. İş arayanlara, yeni mezun arkadaşlara CV konusunda yardımcı olmak, destek olmak için bir proje gerçekleştiriyoruz.

Biliyorsunuz ki İK departmanı tarafından incelenen CV lerin bir çoğunda adayların atladığı detaylar yüzünden mülakata çağrılma şansınız azalıyor. Bunun önüne geçmek için biz İK bölümü mezun ekip üyesi olarak her kesime hitap eden bir proje hazırladık ve detayları ise sizinle paylaşmak istedim.  Şimdi yazının devamına bakmanızı diliyorum 🙂

GÖNÜLLÜ CV DANIŞMANLIĞI PROJESİ

PROJENİN AMACI: İK politikaları doğrultusunda gerekli yetkinliklerimizin ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak, iş arayan tüm adayların  CV lerini iyileştirmeye yönelik çalışmalar yaparak adayların daha etkili sonuçlar almasını sağlamak.

PROJENİN HEDEFİ: 3 aylık periyot da 300 kişinin CV sine ulaşmak ve CV lerinin eksiksiz incelenip, profesyonel olacak şekilde düzeltilmesi asıl hedefimizdir.

PROJENİN ORGANİZASYONU;

Proje yöneticisi; Merve Güllü.  Proje üyeleri; Gizem Tekneci, Esra Toraman, Şeyda Hüseyinoğlu

Proje Organizasyonu, mail yoluyla gelen CV lerin her bir ekip üyesinin kontrolü adı altında gerçekleşmektedir. Bir çok sosyal medya aracı ile (Linkedin,İnstagram vb.) projenin varlığı kapsamında her bir ekip üyesinin paylaşımları ve bu paylaşımların sonucunda gelen mesajlar ile adaylara mentorluk yapılır. Yapılan çalışma sonucunda adayın başarılı bir şekilde işe girmesinin sağlanması için organizasyon yapımız etkili bir şekilde çalışmaktadır. Daha çok insana ulaşmak için tüm alternatifleri kullanmaktayız.

PROJE KONTROL SİSTEMİ: Projede kontrol sistemi ekiplerin sürekli iletişim halinde olup, takım liderinin onayı doğrultusunda gerçekleşmektedir. Takım lideri, işin gerekli süre zarfında yapılacağını bilir ve ona göre bir süreç belirler. Her ekip üyesi belirlenen süre içinde CV leri inceleyip, adaya geri dönüş yapar. Geri dönüş yaptığını ekip arkadaşlarıyla paylaşır. Süreç bir döngü şeklinde gerçekleşir.

İlham kaynağımız, bize destek olan Sayın Sinem Işık Hanıma teşekkürlerimi de aktarmak istiyorum.

PROJE İÇİN SOSYAL MEDYA ARAÇLARI:

Linkedin: (En kısa zamanda güncellenecektir)

İnstagram: cvmuhendisi

Twitter: Cvmuhendisi                                                                  

Mail Adresi:  cvmuhendisi@gmail.com 

Şimdilik bu kadar arkadaşlar bizimle iletişime geçmeniz bir tuşa bakıyor. Yeni yazıma kadar sağlıcakla kalın 🙂

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

About Author

Sakarya Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü bitirdim. Bir Adanalı olarak birazcık hayattan, birazcık koşuşturmalarımızdan, düşünsel ve sevgisel bütünün derinliğinden yani delilikten; yeri geldi mi çoğunun size faydalı olacağına inandığım yazılar yayınlayacağım. Hatamız olursa affola. Bir mail kadar uzağındayım.

Leave A Reply