Çorbada Tuzun Olsun Derneği Gönüllülerini Arıyor

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çorbada Tuzun Olsun hareketi olarak yola çıkan ve 3 yıla yakın süredir kesintisiz olarak sokakta yaşamak zorunda kalan insanlara yardımcı olabilmek amacıyla çorba dağıtımı yapan bir topluluk var. 

“Evsiz kalmak kimsenin tercihi değildir!” diyen ve amaçları doğrultusunda dernekleşerek bu insanlara daha çok fayda sağlamayı amaçlayan topluluk birbirinden güzel işlere imza atıyor.

“Bir tas sıcak çorba bizler gibi başını sokacak bir yuvası olanlara bir şey ifade etmese de, o insanlar için hayati önem taşımaktadır. Çorba bu insanların sosyalleşmesi için de bir araçtır. Bu sayede hor görülüp dışlandıkları bir toplum karşısında insani duygularını ayakta tutabilmektedirler. Bir tas sıcak çorba ile başladığımız bu yolculuğa farklı projelerle de devam etmekteyiz.” diyen ve bu insanları tekrar topluma kazandırmak için psikolojik destek, iş bulma ve bağımlılıktan kurtarma gibi alanlarda projeler geliştiriyorlar.

Böyle güzel işler yapan arkadaşlara destek olabilir, siz de onlarla beraber güzel işlere imza atabilirsiniz.

Her akşam 20.30 – 22.30 saatleri arasında Beyoğlu bölgesinde dağıtılan çorbalardan 250 civarında evsiz dost faydalanmaktaymış. Siz de bu etkinliğimize katılmak isterseniz onlara ulaşmanız ve sadece 2 saatinizi ayırmanız yeterli.

 

 

ONLARA ULAŞIN

http://www.corbadatuzunolsun.org/

https://twitter.com/corbadatznolsun

https://www.facebook.com/corbadatznolsun/

https://www.instagram.com/corbadatznolsun/

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

Leave A Reply