Burçların Bilinçaltı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kalbimden geçen bu astroloji yazısını yazmasam olmayacaktı. Her yazımda sizlere söylediğim gibi lütfen yazdığım burç yazılarını sadece Güneş burcunuzu baz alarak okumayın. Haritanızdaki ağırlıklı burçlara göre okuma yaparsanız yazdıklarımın tesadüf olmadığını göreceksiniz. Ağırlıklı burcunuzu bilmek için daha önceki yazılarımda belirttiğim linklerden doğum haritanıza bakabilirsiniz. Daha iyi bilgi alabilmek içinse benim Instagram sayfama girip mesaj atarak danışmanlık almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Sadece kendi burcunuzu okumak yerine insan profilini tanımak adına bütün burçları okumanızı tavsiye ediyorum. Hepinize keyifli okumalar olsun.

 

 1. Koç Burçları:

Koçlar her zaman hırslarıyla hareket etme eğilimi gösterirler. Keyif aldıkları bir aktivitede bile kafalarına koydukları şeyleri başarmanın isteği vardır. Bilinçaltlarında başarısızlık duygusunu taşırlar. En çok korktukları şey başarısızlıktır. Mars yöneticileri olduğu için hareket etmeye meyillidirler. Sakin olmak onların dünyasında yoktur. Hareket, hırs ve başarı ruhlarını ortaya koyan üç anahtar kelimedir.

 

 1. Boğa Burçları:

Boğalar somut olan her zevkten keyif alırlar. Yemek, içmek, gezmek onların kendi dünyalarında aradığı şeylerden birkaçıdır. Bilinçaltlarında birçok konuda aç kalma korkuları vardır. Bu yemek konusunda olabileceği gibi paraları kalmadığı anki aç kalma korkusu da olabilir. Para ve mal varlığına da bir o kadar önem verirler. Bunun yanında sanat gibi zevkleri de ekleyerek ruhlarını doyurmak isterler. Eğer bütün bu zevklerden mahrum kalırlarsa kendilerini aç kalmış biri gibi görebilirler.

 

 1. İkizler:

İkizler burcu en sosyal burçtur. Hiçbir zaman bir ikizleri evinde yalnız otururken göremezsiniz. Bu nedenle ikizler burcunun bilinçaltında yalnızlık duygusu hakimdir. Tek başına uzun düşüncelere dalmaktan kaçınır. O düşünceleri muhakkak çevresindekilerle dış sesiyle çözmeye çalışır. Sosyallik onun hayatı için olmazsa olmazdır. Eğer tek başına kalmaya karar verdiyse de hayatında çok sarsıcı bir olay geçirdiğini duyabilirsiniz. O yalnızlığı korkuları su üstüne çıktığında tercih eder.

 

 1. Yengeç:

Yengeç burçları bağlılığı temsil eder. Yaşadığı yere ait olmak ister. Çevresindekilerle birlikte olmaktan çok hoşnuttur. Ancak yeni birisi ile tanıştığında o çevresinin bozulacağından çok korkar. Yengeçlerin bilinçaltında düzenlerinin bozulacağı duygusu vardır. Kadın yengeçler evlerine ve düzenlerine o kadar düşkündür ki. Başka bir yere taşınmak onlar için bir felakete dönüşebilir. Erkek Yengeçler de tek bir işte ilerlemek isterler. Düzenleri bozulduğu an o işi bırakmaya eğilim gösterirler. Hayatlarının her alanında yaşam düzenlerinin onlara başarı getireceğine inanırlar.

 

 1. Aslan:

Aslanlar hayatlarında başarıya Koçlar gibi çok önem verirler. Ancak bu başarıyı hırsla süslemezler. Hayatlarının kontrolü her zaman onların elinde olmalıdır. Başkalarının sözlerine saygı gösterip kendi bildiğini okuyan Aslanlar bir başkasından yardım görmeyi sevmezler. Bilinçaltlarında başkalarına muhtaç kalma korkusu vardır. Gururlarından ötürü asla bir başka insandan bir şey rica etmezler. Sokakta bile kalsalar kendi başlarının çaresine bakmayı çok iyi bilirler. Hayatlarında sağladıkları başarı kontrolü eline almalarından kaynaklanır.

 1. Başak:

Başaklar işkolik diye bilinirler. Ancak bu herkesin bildiği yanlışlardan biridir. Başakların gizli duygusallığı birçok konuda ortaya çıkar. Sevdiklerini mutlu etmeyi kendilerine misyon edinirler. İşlerini ve sosyal hayatlarını her zaman düzenlemeyi bilirler. Çok sık çalışmalarının yanında hayatlarındaki olmazsa olmaz dedikleri kişilerle vakit geçirmeye önem verirler. Onların bilinçaltlarında sevdiklerini mutlu edememe korkusu vardır. Hizmet insanı olan başaklar bir işi kendileri için yapmıyorlarsa başkalarının o işi beğenip beğenmediğine önem verirler. Yaptıkları işle ilgili geri dönüş almaktan çok hoşlanırlar.

 

 1. Terazi:

Teraziler de İkizler gibi sosyalliğine düşkün burçlardandır. İletişimi İkizler kadar güçlü olmasa da kötü gün dostudur. Çevresindeki çoğu insanın telefonuna koşar, yardım eder. Sevdikleri ile vakit geçirmek en önemsediği aktivitedir. Kendine bakımı, güzelleşmesi için zaman ayırmayı ihmal de etmez. Terazilerin bilinçaltında sevdiklerini kaybetme korkusu vardır. Bu İkizlerin yalnız kalma korkusundan farklıdır. Çünkü Teraziler yalnız vakit geçirmeyi de sever. Ancak sevdiği kişilerden daima haber alıp onlarla birlikte olmak çok önemlidir.

 

 1. Akrep:

Akrepler burçlar içinde en gizemlisidir. Yaptıkları şeylerin çoğunu kendilerine saklarlar. Hayatta birçok konuda gelişme göstermeyi oldukça iyi başarırlar. Sabırlı ve azimlidirler. Koçlar gibi hırsla işe koyulmazlar. Ancak istediklerini almakta çok iyidirler. Bir konuda başarısızlık gösterirlerse onunla yüzleşmekte oldukça zorlanırlar. Akreplerin bilinçaltında fırtınalı dünyalarının açığa çıkması korkusu vardır. Onlar fırtınalarla yüzleşmekte oldukça tecrübelidirler. Ama başka birisi onların bu zor anlarına denk gelirse kendilerini yerin dibine girmiş gibi hissederler.

 

 1. Yay:

Yaylar 12 burç içerisinde en yanlış bilinen burçtur. Oldukça hareketli ve maceracı görüntülerinin altında ayakları yere basan, hedefleri olan kişiler yatar. Burcun sembolündeki ok onların hedeflerini isabetli vurduğunu temsil eder. Yay burçları çok fazla işi bir arada yapmaya çalıştıkları için hayatlarını programlamakta zorlanırlar. Onların bilinçaltındaki en büyük korku planlarının bozulmasıdır. Seyahate ve yakın çevresine düşkün olan Yaylar herhangibi bir konuda planlarında değişikliğe gitmek istemezler. Kafalarındaki plana sadık kalıp hayatın coşkusunu yaşamak isterler.

 

 1. Oğlak:

Oğlaklar ciddiyetlerini her konuda konuşturmayı başarırlar. Hayatı bir toplantı gibi görüp programsız hareket etmek istemezler. Sürekli ceplerinde bir not defteri taşıdıklarını düşünmenize sebep olabilirler. Amaçlarına ateş grubu burçlarının aksine sakinlikle ve ciddiyetle ulaşmak isterler. Oğlakların bilinçaltlarındaki en büyük korku hayatındaki sakinliği kaybetmektir. Her işe odaklanmakta başarı gösteren bu burç eğer sakinlik yoksa ortama kaos hakimse oradan kaçarlar. Sakinlik için bütün mal varlıklarını şehirden uzak yerlerde yaşamaya yatırabilirler.

 

 1. Kova:

Kovalar burçların en entelektüelidir. Son çıkan telefonla ilgili en iyi bilgi ve doğru Bilgi Kovalardadır. Kendilerine duydukları özgüvenle trendleri çok yakından takip edip onları insanlarla paylaşmayı başarırlar. Birer “influencer” yatar her kovanın içinde. Bilinçaltlarında ise yenilikten ve olanlardan habersiz olma korkusu yatar. Eğer çevresinde yaşananlara Kovalar hakim olamazsa birer çılgına dönüşebilirler. Ellerinden düşürmedikleri akıllı telefonlarının sebebi de işte bu korkularından kaynaklanır.

 

 1. Balık:

Balıklar ruhani konulara eğilim gösterirler. Kendileriyle baş başa kalmak onlar için altın değerindedir. Toplumun bilinç düzeyini temsil ederler. Su grubunun ruhudur Balıklar. Bilinçaltlarında ise toplumun içinde yok olma korkusu vardır. Her biri özgün bir karaktere dönüşen Balıklar tek kalamazlarsa değerli özelliklerini kaybedeceklerini düşünürler. Çevresinde kimse olmadan saatlerce kitap okuyan, film izleyen Balıklar yalnızlığın keyfini çıkarmayı çok iyi bilirler.

Instagram: Odettetoile

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply