Bir Kulup’ten Daha Fazlası!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

MISTEAM

(management information systems);

robotik, yazılım, mekatronik, otomasyon, yönetim, işletme sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken ve dökmek için kurulmuş olan bir kulüptür.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde aktif olarak çalışmalarına devam edecek olan  MISTEAM; Üniversite bünyesinde projeler yaparak, eğitimler düzenleyerek ve etkinlikler organize ederek Yazılım, Robotik, ve Yönetim bilincinin Lisans düzeyinde yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir.

MISTEAM; Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, İktisat, Uluslararası ticaret ve lojistik, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği

Bölümleri ile birlikte çalışmakta ve bu bölümdeki öğrencilere destek olmaktadır. öğrencilerin projelerde aktif rol almalarını sağlayarak iş hayatına daha dinamik ve hazır bir şekilde girebilmelerini sağlamak için çalışıyor.

  • MISTEAM Alt birimlerine komiteler kurarak hedef kitlesini arttırmayı düşünüyor.

sosyal sorumluluk projeleri ile ilk okul ve orta okul öğrencilerine kodlama eğitimi vericek, arduıno eğitimleri, kodlama eğitimleri, yazılım, photoshop eğitimleri ile üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimi için olanak sağlıyacak. sektörde önde gelen firmalarla öğrencileri bir araya getirerek, teknik geziler düzenleyerek öğrencilere staj yapma olanakları sunacak.

  • Bir sonraki aşama ise web sitesi
  • Blog sitesi;

Blog sitesine editörler atıyarak üniversite içi ve dışı haberleri, teknoloji, yazılım, robotik, ekonomi, iş dünyası haberleri yayınlayacak

  • Youtube kanalı;

Youtube kankalından eğitim videoları, etkinlik, teknik gezi, sosyal sorumluluk projeleri videoları paylaşmayı hedefliyor

  • E-mağaza;

Bardak, tshort, kalem, ajanda vs gibi ürünleri web site üzerinden girip diledikleri gibi tasarlayıp siparişini verebilirler.

MISTEAM bunlarla sınırlı kalmayıp diğer üniversitelerdede yapılanıp daha çok kitleye ulaşmak istiyor.

 

Paylaş.

Leave A Reply