Bir Eylül Motivasyonu

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
        Güzel bir eylül gününden herkese merhaba,

Havaların bunaltıcı halinden yavaş yavaş arındığı bu güzel günlerden hepinize kucak dolusu bir Namaste!* Biliyorum siz de, benim gibi yaklaşan okullarınızın, işlerinizin stresine kendinizi yavaş yavaş kaptırıyorsunuz ve belki de hazirana kadar sürecek bu yoğun sürece kendinizi henüz hazır hissetmiyorsunuz. O halde, biraz motivasyona ne dersiniz?

İçinde olduğunuz andan mutlu olmasını öğrenin öncelikli olarak. Herkes tatilde, şezlongda mutlu olurken sizler bu sonbahardan itibaren meşgul olduğunuz işlerden mutlu olun. Bir işi severek yapmanın, bir derse severek çalışmanın tadını çıkartın ve yaptığınız şeyleri mükemmel hale getirmeye çalışın. Emin olun çok iyi hissettirecek!

Ne yapıyor olursanız olun, bütün bu yoğunluklardan arınabilmek, zihninizi temizleyebilmek ve gündelik sıkıntılardan uzaklaşabilmek için, kendinize bir gün ayırın. Ya da birkaç saat. O bir gününüzü ya da birkaç saatinizi değerlendirebilecek güzel bir hobi bulun kendinize. Bir müzik aleti çalmayı öğrenin, bir okuma listesi yapın, sevdiğiniz bir filmi izleyin ya da size enerji verecek bir sporla uğraşın. Bunu bir rutin haline getirebilirseniz, kendinize haftalık olarak yenilenme fırsatı tanımış olacaksınız!

Belki de en sevdiğim kısmıysa, bütün kış güçlü kalmanızı sağlayacak yaz planları. Önümüzdeki yaz için kimseye söz vermeyin ve kendiniz için planlar yapmaya başlayın. Bir tatil planı olabilir, bir gezgin gibi gezmek olabilir, yurt dışına çıkmak olabilir ya da sevdiğiniz başka bir şeyi yapmak olabilir. Tamamen size kalmış. Hayallerinizde özgür olduğunuzu unutmayın! Tabi hayal kurarken ufak ufak para biriktirmeye başlasanız çok da yerinde bir hareket olur. İstediklerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Bu sonbahar, bu yıl sizin için yeni bir şans olabilir. Kendinizi keşfetmek, başarılı olmak, belki para kazanmak,  belki yüksek ortalama tutturmak, belki yeni insanlarla tanışmak… Doğan her bir günün yeni bir şans olduğunu bilin, önünüze çıkan tüm fırsatları yorulmadan, bunalmadan deneyin, zorlayın. Bu yılın sizin yılınız olması dileğiyle!

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply