Bambaşka Bir Çizgi Roman: Vox Machina Origins

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sandman, Hellboy ve Constantine gibi çizgi roman dünyasının en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Dark Horse Comics, bu sene yeni bir ismi okurlarla kavuşturacak.

Vox Machina Origins‘in diğer çizgi romanlarından farkı ise; 5 yılı aşkın bir süredir haftalık olarak canlı yayında oynanan, anlatması 343 saat sürmüş bir hikayeyi konu alacak olması.

Yanlış okumadınız; 5 yıl, 353 saat.

Bu sayı sizin için bir şey ifade etmiyorsa şöyle açıklayalım:
Eğer Critical Role bir televizyon dizisi olsaydı bölüm sayısı;
60dk bölümler için: 373
50dk bölümler için: 448
30dk bölümler için: 746 olurdu.
(En uzun programlardan biri olan Simpsons 30dk’lık bölümleriyle 29. sezonu itibariyle sadece 619 bölüm.)

Karakterlerimiz ilk bakışta başka fantastik evrenlerden tanıdık gelebilir; barbar tanklar, elf okçular, büyücüler… Ama bu grubu ‘klişeler’den ayıran şey bu önyargıları kullanma ve yıkma şekilleri ve her birinin ‘kişilik’le dolu olması.

Tanıdık Sesler

Oyuncularımız daha  önce ‘duymadığınız’ kişiler değil; ünlü ses aktörleri. Aralarında Thor, Overwatch’tan McCree, Warcraft’tan Jaina Proudmoore, Rexxar ve Illidan Stormrage (hatta Yüzüklerin Efendisi’nden Gollum) ve daha bir çok ünlü karakterleri seslendiren isimler var.

Matt Mercer, Overwatch’un ünlü karakteri McCree‘nin ses aktörü.

Her bölümün “Bir avuç inek ses aktörü toplanıp, Dungeons & Dragons oynuyoruz.” gibi alçakgönüllü bir sözle başlamasını sebebi de bu.

Zaman zaman ana kadronun yanına; son dönemin en ünlü fantastik kitap serilerinden Kral Katili Güncesi’nin yazarı Patrick Rothfuss, How I Met Your Mother veya True Blood’dan tanıyabileceğiniz, ayrıca yeni Batman filminde Deathstroke rolünde göreceğimiz Joe Manganiello, Star Trek’ten Wil Wheaton veya ünlü sunucu Chris Hardwick gibi isimler de konuk olup hikayeye kendi karakterleri ve fikirleriyle katkıda bulunuyorlar.

Joe Manganiello ve Ben Afleck’in Batman filminde oynayacağı karakter Deathstroke‘un ilk görüntüsü.

Hayran kitlesi tarafından; fantastik bir hikayeden çok bir sitcom’u andıran aile ve arkadaş grubu hissiyle, birbirinden farklı ve ilginç karakterleriyle ve herşeyden çok hiçbir zaman kesilmeyen geyikleriyle ve şakalarıyla bilinen programı; bu yazı sırasında yayınlanmış 115 bölümüyle Youtube’dan izleyebilirsiniz.

Eğer 115 bölüm izlemek gözünüzü korkutuyorsa; belki Yüzüklerin Efendisi evreninde orkları canlandırdıkları bu tek bölümlük macera ilginizi çekebilir.

Çizgi roman, “Vox Machina” adını alacak olan grubun birbiriyle tanışmasıyla başlayan hikayeyi anlatacak.

Henüz ilk iki bölümü yayınlanmış olan çizgi roman serisine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

About Author

İlgileri: Her şey. Hobileri: Çoğu şey. Yapmak İstedikleri: Bazı şeyler. Yaptıkları: Az bir şey. Bildiği: Hiçbir şey.

Leave A Reply