8 Soruda Diş Hekimliği Okumak

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

diş hekimliği ile ilgili görsel sonucu

Herkese Merhaba! Bu yazımda sizlere Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Diş Hekimliği okuyan Nagihan EKEN adlı arkadaşımın gözünden okuduğu bölüm ile alakalı röportajımı aktaracağım. Şimdiden herkese iyi Okumalar! 🙂

1) Diş Hekimliğini neden ve nasıl seçtin?

Diş hekimliği bölümünü sağlık alanında olan bölümler arasında bana en uygun olduğunu düşündüğüm ve ilgi duyduğum için seçtim.

2) Diş Hekimliğinde ne gibi dersler okutuluyor?

Bu bölümde teorik olarak insan anatomisi ve işleyişi, yapısı ile ilgili tıbbi dersler ve bölümün asıl alanı olan diş ile ilgili her şey görülüyor.

3)Diş Hekimliğinde ne umdun, ne buldun?

)1.sınıf olduğum için 1.sınıfa göre olacak bu cevabım, daha çok pratik dersler umuyordum ama teorik derslerin yoğunluğunda boğuldum diyebilirim .

4)Sence bu bölümü nasıl insanlar okumalı veya okumamalı?

Bu bölümü insanlarla iletişimi zayıf olan, insanlara saygıyla yaklaşması gerektiğini bilmeyen, onları sevmeyen insanlar kesinlikle okumamalı çünkü bu insanlar eğitimini bitirip hastanede hasta tedavi etmeye başladıklarında zaten toplumun genelinin sevmediği diş tedavileri daha da sevimsiz hale geliyor ve insanlarda önyargı oluşuyor.

5)Diş Hekimliği okumanın en büyük avantajı ne sence?

Bence en büyük avantajı kişiye hem belirli bir statü oluşturuyor hem de insan vücudu hakkında fazlasıyla bilgi sahibi oluyorsun ve insanlara yardım ediyorsun.

6) Peki en büyük dezavantajı nedir?

En büyük dezavantaji senden iyi bir tedavi bekleyen hastana istemeden de olsa zarar verebilme ihtimaliyle yaşamak.

7)Diş Hekimliği seçen veya seçmeyi düşünenlere neler söylemek istersin?

Diş hekimliği Fakültesi gerek teorik gerek pratik dersleriyle öğrenciyi zorlayan ve zamanını alan bir bölümdür. Eğer fazla istekli degilseniz sırf puaniniz buna denk geldiği için yazmayi düşünüyorsanız yazmayın çünkü bu bölümü sevmeyen bu Fakültede çok zorlanır. Evet bitirip mesleğini eline alır fakat mesleğini seven bir insan olamaz. Seviyorsanız kesinlikle yazın zorluklarla mücadele etmesi bile güzel 🙂

8) Yine olsa yine Diş Hekimliği okur muydun?

Tabiki! Yine olsa yine seçerim. Ben bölümümü seviyorum pişman değilim.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply