Yaşayan Kütüphane – Elsa Day

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ELSA İstanbul tarafından ELSA Day kapsamında düzenlenecek olan Yaşayan Kütüphane etkinliği 29 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 10:00-18:00 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Etkinlik Çadırında!

Yaşayan Kütüphane Nedir?

Yaşayan Kütüphane, normal bir kütüphane gibi çalışır: Kitapları, kitapların katalogları, okuyucuları, üye kartları ve kütüphanecileri vardır. Okuyucular kütüphane kataloğundan seçtikleri kitapları alıp okur ancak Yaşayan Kütüphane’nin diğer kütüphanelerden tek farkı kitapların insan olmasıdır. Kitaplarla okurlar kişisel bir diyaloğa girerler. Yaşayan Kütüphane’deki kitaplar, toplumun kalıplaşmış ön yargılarına ve ayrımcılığa maruz kalan grupların birer üyesidir. Kendi önyargılarını kırmayı amaçlayan ve bilmediklerini öğrenmek isteyen herkes Yaşayan Kütüphane’ye okur olabilir. Yaşayan Kütüphane’de kitaplar ve okurlar sürekli bir iletişim halindedir. Okurlar gibi kitaplar da karşı tarafa soru sorabilir ve paylaşımlarda bulunabilirler.

Yaşayan Kütüphane Neyi Amaçlar?

İnsan haklarına ve insanlık onuruna hizmet etmeyi, ayrımcılığa yol açan ön yargılarla ilgili olarak farkındalık yaratmayı, günlük hayatta pek fazla bir araya gelme fırsatı bulamayan insanları, kişisel deneyim paylaşımına dayalı bir düzlemde buluşturmayı amaçlar.

Biz kitaplarımızla birlikte sizi kütüphanemizde ağırlamaya hazırız. Peki ya siz ön yargılarınızı rafa kaldırmaya hazır mısınız?

Etkinliğe hiçbir başvuru yapmadan dışarıdan katılabilir ve önyargılarınızı rafa kaldırabilme fırsatına kavuşabilirsiniz!

-HIV + Kitap
-Omurilik Felçli Kitap
-Eşcinsel Çift Kitap
-Eski Bağımlı Kitap
-Kumar Bağımlısı Kitap
-Yahudi Kitap
-Akondroplazi Kitap
-Eski Mahkum Kitap
-Sendikacı Kitap
-Direnişçi Kitap
-ALS Hastası Kitap
-Haksız Tutuklu Kitap
-68 Kuşağı Kitap
-Ateist Kitap
-Şizofren Kitap
-Eşcinsel Ebeveyni Kitap
-Spina Bfida Uzmanı Kitap
-Alevi Kitap
-PKU Hastası Kitap
-Spastik Çocuk Kitap

Facebook etkinliği:  https://www.facebook.com/events/132269930810313/

Paylaş.

About Author

Leave A Reply