Vize Stresinden Kahve İçerek Kurtulmak İsteyenlere 5 Tarz Mekan

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Vize haftası arasında sıkışanlar, uyku problemi yaşayanlar, kısaca üniversite hayatının en zor haftalarında çareyi tek bir içecekte arayanlar… Evet sizler doğru yazıyı okumaktasınız.

Çay memleketinde yaşayıp kahve otomatları önünde kuyruk oluşturan biz üniversite gençleri hem kafamızı toplamak hem de uykuyla vedalaşmak için çareyi kahvede buluyoruz. Önce reklamı yapılan enerji içecekleri sonra uyku kaçırıcı gıdalar hayatımıza girse de biz o soğuk havalarda tek çareyi sıcak mis kokulu kahvede buluyoruz. Hal böyle olunca İstanbul’da üniversite okuyan öğrenciler için hem kafalarını dağıtacak hem de dekorasyonu ile içlerini açacak beş “roasting company” güzel detaylarıyla sizlerle…

Not: Seçilen “roasting company” lerin ders çalışma ve vize haftasında uygunluk durumu geçen sene ve bu sene test edilmiş hepsi ben ve öğrenci arkadaşlarım tarafından tam not almıştır. Aralarında en beğendiğim diyebileceğim biri olmadığı gibi hepsinin kendine özgü güzellikleri vize haftası sendromunu atlatmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

1.Petra Roasting Co.

Kanyon Kiosk- Akmerkez We Public alt katı- Topağacı- Levent- Gayrettepe şubeleriyle hem elinize alıp yolunuza devam edebileceğiniz hem de oturup ders çalışabileceğiniz “kollektif house” konseptiyle vize haftasında sizler için harika bir durak olacak şimdiden söylemesi…

Söylemeden Olmaz: Eğer o gün kahve içesiniz yoksa güneşli bir güne armağan gibi gelen çilekli limonatasını denemenizi acil tavsiye ediyorum.

2. Misk Floral Cafe

Şuan Emirgan’daki tek lokosyonuyla çiçek aranjmanları, düzenlediği yoga aktiviteleri ile lise üniversite çıkışı öğrencileri rahatlamaya davet ediyor. Belki daha önce hiç denemediğiniz pancarlı, soyalı, macalı “latte” leriyle farklı tatlara düşkün kahve düşkünlerine kapılarını aralıyor. Kendinizi gergin hissettiğiniz vize haftanızın bitiminde dostlarınızla brunch düzenlemek için en doğru adres burası!

Söylemeden Olmaz: Menüdeki eggs benedict sizlere enerjik bir sabah vaat ediyor.

 3. MOC- Ministry of Coffee

Merkezi Nişantası’da olan ve bunun yanında Bomonti- Yeşilköy- Topağacı- Aqua Florya- Beşiktaş- İzmir ve Bursa şubeleriyle kahveseverlerin hepsine ulaşabilmeyi  hedefliyor. MOC lokasyonları itibariyle özellikle üniversite öğrencilerinin dikkatini çekiyor. Birçok türden farklı kahve çekirdekleriyle sizin kararsız kalmanıza neden olabilir. Fiyatlarının uygunluğundan dolayı kahvenizi yudumlamadan önce menüsündeki kahvaltılıklarıyla da karnınızı doyurmak isteyebilirsiniz.

4.Kronotrop

3. nesil kahveci deyince akıllara gelen en gözde zincirlerden biri de Kronotrop. Cihangir- Atatürk Havalimanı- Maslak-Allianz Tower’da gerçek kahvenin tadını, kokusunu özleyenlerle buluşuyor. Ders çalışacağınız arkadaşınızın evine giderken hem çok çeşitli kahve çekirdeklerini alıp evde kendi kahvenizi yapabilir hem de elinize içeceğinizi alıp “sınav stresine bir mola” diyebilirsiniz.

 

5. VOİ

Suadiye-Teşvikiye şubeleriyle en işlek semtlerin kaçış noktası haline gelen Voi bir “roasting company” den fazlası olma yolunda ilerliyor. Çeşitli cheesecake leriyle kahvenizi güzelleştiren bu sıcak mekanın sabahlarınızı güzelleştiren bir diğer tarafı ise sizlere hazırladığı “musli bowl” lar. Kahve kültürünüzü anlamlı kılan tatlı seçenekleriyle vize haftanıza en güzel molayı burada verin!

 

Merkezi bu beş lokasyonun vize haftanızı renklendirip sınav stresinizi alacağına hiç şüphe duymadan önerileri  benle aynı kaderi paylaşan üniversite arkadaşlarımla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ne de olsa mutluluk paylaştıkça artar. Tek derdimizin hangi kahve çekirdeğini seçmek olduğu nice kafeinli günler bizim olsun o zaman!

Paylaş.

About Author

Leave A Reply