“Tıp Kazandım” Diyerek Cümle Alemi Kandırdı | Yılın Trolü

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

     Kütahya Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden 2016 yılında mezun olan Nuriye K. 2017 ÖSYS sınav sonucunu yakınlarına açıklarken öyle bir yalan söyledi ki, kendini Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanında kameralara poz verirken buldu.

Nuriye K. ÖSYS sınav sonucu açıklandıktan sonra Okul Müdürü’nün yanına giderek 2 saat uyku ile 1000 soru çözerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını söyledi. Meslek Lisesi’ nden böyle bir başarının çıkmasıyla gururlanan Okul Müdürü, Nuriye K’yı Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü ile tanıştırdı. Nuriye K’nın Meslek Lisesi’nden Tıp Fakültesi’ne uzanan bu sözde büyük başarısı yerel ve ulusal basına duyuruldu. Öyle ki en son kendisini Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanında kameralara poz verirken buldu.

Yalancının mumu yatsıya kadar yandı

     Nuriye K’nın gözden kaçırdığı bir şey vardı. Hazırlanan sahte ÖSYM belgesinde yer alan doğru-yanlış sayıları, puan ve sıralama değerleri tutarsızdı. Bu tutarsızlıkları farkeden Eğitim Uzmanı Salim Ünsal oldu. Meslek Lisesi öğrencilerinin kendisini örnek almasını isteyen Nuriye K., yalanının ortaya çıkmasıyla Okul Müdürü’nü ve ailesini utandırdı.

Paylaş.

About Author

Ben Şeyma, biraz deli dolu, biraz girişimci, dolu dolu iktisatçı. Evet yanlış okumadın, belki de tanıdığın bölümünden memnun ve mutlu olan tek iktisatçı olabilirim. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda bölüm temsilcisiyim. Öğrencilik yıllarımı verimli geçirmek için elimden geleni yapıyorum.

Leave A Reply