Sosyal Bağış Hareketi – Sosyal Bağış Günü

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sosyal Bağış Hareketi, sivil toplum kuruluşlarını destekleyen bir Facebook platformudur. Her ayın ikinci Perşembe günü Sosyal Bağış Günü‘dür.

Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de daha yaşanabilir bir hayata kavuşmak amacıyla, başta çocuklar, kadınlar, hayvanlar olmak üzere ihtiyaç sahibi herkese ve doğaya hak ettiği yaşamı sağlayabilmek için mücadele eden, ortaya koydukları ile hepimizin yüreklerini fetheden sivil toplum kuruluşlarını (STK) desteklemek ve sosyal medya dünyasını beğenilerden ve paylaşımlardan bir adım öteye taşımak hayali ile başlatıldı.

Sosyal Bağış Hareketi kurucuları, dışarıdan bakıldığında çözümsüz görünen sorunlar karşısında ‘Çaresi var!’ diyen, çözüm için inisiyatif alan, çözümü üreten sivil toplum kuruluşlarını destekliyor, herkesi de bu kampanyayı desteklemeye davet ediyor.

İşte tam da bu nedenle, Facebook’un da katkılarıyla, Türkiye’de bireysel bağış bilincini uyandırmak amacıyla her ayın ikinci Perşembe gününü ayın sivil toplum kuruluşuna güç vermek, ihtiyaçlarını karşılamak ve onu cesaretlendirmek için “Sosyal Bağış Günü” ilan etmişler.

Her ay sadece 1 gün, çok küçük bir tutarla sen de gücünü katmak ister misin?

https://www.facebook.com/sosyalbagishareketi/

https://www.instagram.com/sosyalbagishareketi/

Paylaş.

About Author

Leave A Reply