Menüde Bugün Hangi Böcek Var? | Korkunç Durumdaki Üniversite Yemekhanesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Üniversite yemekhaneleri öğrenciler için hem ekonomik olarak hem de lokasyon açısında çoğu zaman karın doyurmak için tercih etmek zorunda oldukları yerler. Genellikle ihale usulü firmalara verilen yemekhane işletmeleri ne kadar denetleniyor, öğrencilerin sağlığı ne kadar düşünülüyor asla emin olamıyoruz. Yemeklerin fiyatı öğrenci bütçesine uygun olması gerektiği için yemekleri yapanlarında kalite standartlarını son derece düşük tuttuğu biliniyor.

Son olarak Twitter’da öne çıkan bir gönderi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yemekhanesini kullanan herkesi depresyona sürükledi.  ESOGÜ’lü bir öğrenci yemekhanede yemeğinden çıktığını iddia ettiği  sürpriz böceği fotoğraflayarak isyan etti.

27 Şubat’ta atılan tweetten sonra gelen bir diğer gönderide de benzer bir olayın yine Eskişehir Osmangazi Üniversitesi‘nde Ekim ayında da yaşandığı iddia edildi ve böcekli yemeğin fotoğrafı paylaşıldı. Başka bir ESOGÜ öğrencisi ise salatasında yaşayan yeşil tırtılın videosunu atarak yine üniversite yemekhanesinde yaşandığını dile getirdi.

Atılan tweetlere yanıt olarak ESOGÜ öğrencilerinden yemeklerinde kendi buldukları hayvanların fotoğraf ve videolarını da paylaşacan çok öğrenci oldu ama mide sağlığınız için daha fazla devam etmiyoruz. Sadece gelen birkaç yorumu paylaşıyoruz. 

Tweetlerin altına atılan çeşitli fotoğraflar ve videolarla da bir hayli  güçlenen “iddialar” için üniversite nasıl bir tedbir alır ve denetim başlatır bilemiyoruz ancak sorunun bir an önce çözülmesini diliyoruz.

Ne yazık ki bu sorunlar başka üniversitelerde de yaşanıyor ancak öğrenciler çaresizlikten üniversite yemekhanelerini kullanmaya ve o gün karşılarına böcek çıkmadığı için şükretmeye devam ediyorlar. Ama soruyoruz karnını böcekle doyurmak üniversitelinin kader midir?

Kafakampüs  olarak öğrencilerin sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz. Bize sosyal medya hesaplarımızdan veya info@kafakampus.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Leave A Reply