Konferans: Feminist Bir Bienale Neden İhtiyacımız Var?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yine bir sanat haberiyle, tüm sanatseverlere iyi günler! İstanbul Bienali’nin gündemden düşmediği   bu günlerde,  size Bienal’i belki de daha farklı bir açıdan ele alabilme fırsatını sunan bir etkinlik haberiyle geldim!

Akbank Sanat’ın düzenlediği “Feminist Bir Bienale Neden İhtiyacımız Var?” konulu konferans, 19 Ekim Perşembe akşamı, saat 18:30’da ilgilenenleriyle buluşuyor.

Konferansı gerçekleştirecek isim Arzu Yayntaş “İyi Bir Komşu Bienali”nin feminist okumasını yaparken bir yandan da bienaller ve uluslararası cinsiyet yanlılığını sorgulayacak.

Kadın sanatçıların görünürlüğüne değinilmesi öngürülen konuşmada, “Neden feminist bir bienale ihtiyacımız var?” sorusuna cevap aranacak.

Gerçekleşecek olan bu etkinlik ücretsiz olup, katılımcı sayısı sınırlı olacaktır. Biletlerinizi konferansın başlamasına bir saat kaladan itibaren gişelerden temin edebilirsiniz.

    Söylemeden Geçmeyelim: Kısaca Arzu Yayıntaş 

Hem sanatçı, hem feminist, hem aktivist kimliği bulunan Yayıntaş, güncel sanat alanında ürettikleriyle tanınıyor. Kendisi 2002 yılından beri çeşitli sergilere küratörlük yapmış, aynı zamanda katılımcı olarak da yer almıştır. Sanat ve aktivizmi harmanlayan sanatçı kişiliğiyle, çalışmalarında toplumsal eşitsizlik, cinsiyet ayrımcılığı gibi alanlarda farkındalık yaratmaya çalışmıştır.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply