Kız Kavgası 10’ar Yıl Hapisle Bitti | Karadeniz Teknik Üniversitesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Trabzon’un Konaklar Mahallesi’nde geçtiğimiz Şubat ayında evlerine çağırdıkları kızları biber gazıyla etkisiz hale getirdikten sonra döven ve görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan üniversiteli 3 genç kızın yargılandığı davanın 3. duruşmasında karar çıktı. Hasibe H. ile Mihraban Y.’ye ‘Hürriyeti tahdit’ suçundan toplam 10’ar yıl hapis cezası verilirken, diğer sanıklar ise beraat etti.

Dayakçı üniversiteli kızlara şok ceza
Ulusal medya çıkan haberlere göre kavga büyümüş ve ev baskınına kadar gitmiş. Üniversite öğrencilerinden beklenmeyecek davranışlar geçtiğimiz yılda sosyal medya da yankı uyandırmış. Aşağıda olayın detaylarını bulabilirsiniz.
NE OLMUŞTU?

Olay Konaklar Mahallesi Taylan Sokakta bir öğrenci evinde Şubat ayında meydana gelmişti. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı’nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında görev yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı.

Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y.,yazışma sürerken, Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.’yi ikamet ettikleri eve çağırdı. Öğrencilerin evine giden Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B. ile öğrenciler arasında evde de devam eden tartışma, giderek büyüdü.

Tartışma sırasında Kübra T. ve Esra K.’yı biber gazı sıkarak ve copla vurarak döven öğrenciler, Gülbahar B.yi ise bir odaya kapattı. Yaşananları cep telefonuyla kaydeden öğrenciler video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepkilere neden olan görüntülere  polis ekiplerince soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli saldırıya uğrayan 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Mahkemece serbest bırakılan şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında, ’birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit’ suçlarından hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply