İstanbul Üniversitesi Çevresinde Gidebileceğiniz 10 Mekan

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1- Mimar Sinan Cafe

Sınavların stresinden bunalmışsanız eğer, masmavi deniz manzaralı Mimar Sinan Cafe size çok iyi gelecektir. Deniz manzarası eşliğinde Türk kahvesini mutlaka denemelisiniz. Yemekleri de çok güzel ve fiyatları öğrenci için uygun. Kreplerini tatmadan ayrılmayın derim.

2- Hüsn-ü Alâ Cafe

Arkadaşlarınız ile ders çıkışı açık havanın, denizin ve bu sıcak cafenin tadını çıkarmalısınız. Sıcak bir bitki çayı eşliğinde harika bir akşam burda sizi bekliyor.

3- Meşhur Süleymaniye Kurufasülyecisi

Süleymaniye Cami’sinin karşısında bulunan bu tarihi lezzeti mutlaka denemelisiniz. Güveçlerde pişirilen kurufasülyenin tadı gerçekten çok güzel. Üstelik fiyatları da öğrenci için oldukça uygun.

5- Pipo Cafe

Ders arası çok mu uzun? Yapacak bir şey mi yok? O zaman Pipo Cafe tam size göre. Çeşitli masa oyunlarını oynayıp, arkadaşlarınızla güzel vakitler geçirebilirsiniz. Gözlemesini denemelisiniz.

6- Vefa Bozacısı

Tarihi Vefa Bozacısı’nı ziyaret etmek yapmanız gereken ilk şey olmalı. Leblebi ve boza bu tarihi mekanda buluşunca insana inanılmaz bir huzur veriyor.

7- Vefakar Cafe

Tüm kampüs bu cafede diyebiliriz. Kampüsün en büyük cafesi olan Vefakar’da arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz. Alt katında playstation oynayabilir, orta kat ve bahçede arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve en üst katında da masa oyunlarını oynayabilirsiniz.

8- Dostan Cafe ve Mantı Evi

Dostan’ın harika bir bahçesi ve terası var. Arkadaşlarınızla mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mantısı ve soslu makarnaları gerçekten çok güzel. Aç değilim diyorsanız da çay içmek için bahçesi tam size göre.

9- Sütlü Kahve

Metro çıkışında bulunan Sütlü Kahve’de her şeyi yapabilirsiniz. Oldukça geniş ve sıcak bir cafedir. Proje çalışmalarınızı yapabilirsiniz, satranç oynayabilirsiniz, kulüp toplantıları yapabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz, masa oyunları oynayabilirsiniz. Kısaca burda her şeye yer var. Aromalı kahvelerini denemelisiniz.

10- Süleymaniye Çikolatacısı

Tarihi Süleymaniye Çikolatacısı’na mutlaka uğrayıp sıcak çikolatasını ve diğer çikolata çeşitlerini denemelisiniz. Aileniz için de muazzam bir hediye olacaktır.

Paylaş.

About Author

Ben Şeyma, biraz deli dolu, biraz girişimci, dolu dolu iktisatçı. Evet yanlış okumadın, belki de tanıdığın bölümünden memnun ve mutlu olan tek iktisatçı olabilirim. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda bölüm temsilcisiyim. Öğrencilik yıllarımı verimli geçirmek için elimden geleni yapıyorum.

Leave A Reply