“Fuat Sezgin Üstün Başarı Ödülleri” Programı Başvuruları Başladı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yeni bir burs progrmı ilan etti.  Yurt dışında yaşayan vatandaşların eğitim ve akademik çalışmalarını desteklemek amacıyla dört farklı alanda açılan burs için başvurular başladı. Burs kapsamında vatandaşların sorunları hakkında yapılacak araştırmaların sayısının ve niteliğinin artırılmasına yardımcı olacak programlar aynı zamanda gençlerin ana dilimiz ile kültürümüzü daha yakından öğrenmelerine katkı sağlayacak.

Programda başarılı olan bütün adaylara ücretsiz Kudüs gezisine katılım hakkı verilecek. Lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve doktora öğrencileri için avro üzerinden farklı burs miktarları aşağıdaki gibi açıklandı.

Lisans öğrencileri için burs miktarı 2000 avro.

Yüksek lisans öğrencileri için burs miktarı 2500 avro.

Doktora öğrencileri için burs miktarı 3000 avro.

“FUAT SEZGİN ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLLERİ” İLE AKADEMİK HAYATA DESTEK

YTB ilan ettiği “Fuat Sezgin Üstün Başarı Ödülleri” programıyla yurt dışında akademik eğitimlerinde başarılı adayları da ödüllendiriyor. 2019 yılının Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı ilan edilmesi kapsamında açıklanan program ile fen, mühendislik, sağlık, sosyal ve beşeri bilimler alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programına kayıtlı ya da bitirmiş olan başarılı adaylar desteklenecek. Eğitimlerini bitirmiş adaylardan ise mezuniyetin üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş olma şartı istenecek. Ödül takdiminden sonra YTB tarafından belirlenen tarihte bütün ödül sahiplerine özel ücretsiz Kudüs ziyareti organizasyonu gerçekleştirilecek. “Fuat Sezgin Üstün Başarı Ödülleri”ne başvurular 15 Haziran 2019 tarihlerinde son bulacak olup detaylar için  buraya tıklayabilirsiniz.  

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply