Eski Türk Filmleri Tadında Bir Tiyatro Oyunu, Sevmekten Öldü Desinler!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hande Subaşı, Hakan Bilgin ve Bülent Alkış’ın başrollerinde olduğu “Sevmekten Öldü Desinler”tiyatro severleri bekliyor.

Oyun ne anlatıyor?

Oyun, özlenen Yeşilçam filmlerinden arabesk şarkılara uzanıp duygu fırtınası yaşatıyor. Gönül, Mustafa, Hamdi, Sevda ve Ahmet’in şehrin gölgesinde hayallerini anlatırken kimi zaman güldürüyor kimi zaman hüzünlendiriyor.

Oyuncuları yakından tanıyalım…

Hande Subaşı Kimdir?

2005’te katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasını kazandı. Sonra Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve en iyi Ulusal Kostümü ödülünü aldı. Adak ve Kuşdili gibi televizyon dizilerinde oynadıktan sonra ATV’de yayınlanan Elveda Rumeli adlı dizide Vahide karakterlerini canlandırdı. 2009’da Gelecekten Bir Gün ve Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm iki tane filmlerinde oynadı. Ve Elde Var Hayat dizisiyle kamera karşısına geçti. 29 Ekimde vizyona giren Anadolu Kartalları filminde Çelist Burcu karakteriyle sinemada yer aldı. 2012 yılında Show TV’de yayınlanan Düşman Kardeşler adlı dizide “Selin” karakterini oynamaya başlamıştır. En son Merhamet adlı televizyon dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır.Diriliş Ertuğrul dizisinde Aykız karakterini canlandırdı ve senaryo gereği diziden ayrıldı.

Hakan Bilgin Kimdir?
Asıl ismi Hasan Hakan Bilgin’dir. Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda çalıştı. 1990 yılında İstanbul’a gelerek Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular tiyatrosunda çalışmaya başladı. 1996 yılına kadar çeşitli oyunlarda oynadı. 1998-1999 sezonunda Eşek Tiyatro Topluluğuna geçti ve “Biz Evrimi Çok Sevmiştik” adlı oyunda ve “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler” oyununda oynadı. 2008 yılında Nişantaşı’nda Sakizli Cafe ‘nin sahibi oldu. Daha sonra devretti. Hakan Bilgin, Eşek Tiyatro Topluluğunda görev almaktadır.
Bülent Alkış Kimdir?
Lise öğrenimini bitirdikten sonra Şiirce ve Tiyatro Merdive’de görev aldı. 1992 yılında Konak Belediye Tiyatrosu ile İzmir’de tiyatro çalışmalarına başladı. Tiyatroya “Alamanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” oyununda postacı rolü ile merhaba dedi. 9 Eylül Üniversitesi Konservatuarından oyunculuk eğitimi alarak mezun oldu. Daha sonra İstanbul‘a geldi. İstanbul’daki oyunculuk serüveni Pınar Çocuk Tiyatrosu ile başladı. Profesyonelliğe ilk adımını Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatrosu’nun “Hangi Yüzle” adlı oyunuyla attı. Sonraki yıllarda Masal Gerçek Tiyatrosu, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Kukla Çocuk Tiyatrosu, Üsküdar Çocuk Tiyatrosu gibi tiyatrolarda oyunculuğa devam etti. 1998 yılında “Aynalı Tahir” dizisinde Murat karakterini canlandırdı. Bülent Alkış, 2004 yılında yayınlanan Çağan Irmak‘ın yönetmenliğini yaptığı “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide oynadı. Sonrasında Bu Kalp Seni Unutur mu?,  Bir Çocuk Sevdim, Herşey Yolunda Merkez, Filinta” adlı dizilerde rol aldı. 2011 yılında kahkaha dolu tiyatro oyunu “Cam”da rol aldı.  2014 yılında Levent Kazak‘ın yazdığı “Kurusıkı” adlı tiyatro oyununda rol aldı.

Biletler için tıklayın

Paylaş.

About Author

Leave A Reply