Biz Erkenden Duyurmuş Olalım: Borusan Müzik Evi Konserleri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstiklal’den Şişhane’ye doğru yürürken şık binasıyla ve içeride bulunan parlak baterisiyle gözümüze çarpan Borusan Sanat, ülkemizi özellikle klasik müzik alanında temsil etmekte ve bu alanda güzel işler başarmakta. Kasımdan mayısa kadar sürecek Borusan Müzik Evi Konserleri’ni özellikle klasik müzik ve deneysel müzik meraklılarımıza duyurmadan geçmeyelim dedik.

 9 Kasım’dan 25 Mayıs’a kadar sürecek Borusan Müzik Evi Konserleri’nin kasım ayına ait takvimi şu şekilde:

9 KASIM 2017 PERŞEMBE 20.30 :  Songs From A Breeze Feat. Soweto Kinch

   Başarılı caz vokalisti Deniz Taşar ve basgitarcı Şentürk Öztaş, bas ve vokalin gücünü bizlerle paylaşırken, alto saksofoncu Soweto Kinch’i konuk edecek. Bilmeyenler için, Kinch, İngiliz caz ve hip hop sahnesinin ünlü isimlerinden biri.

 

10 KASIM 2017 CUMA 20.30 :  ABSTRA & ANDREAS KALING & BART MARIS

   Avangard caz ve free music öğelerinden ve doğaçlama müziğin özgürlüğünü ve yaratıcılığını dinleyicilerine sunmayı hedefleyen beslenen ABSTRA, Avrupa’nın en önemli müzisyenlerinden trompetçi Bart Maris ve bariton saksofoncu Andreas Kaling ile birlikte 10 Kasım akşamı bizlerle buluşmayı bekliyor!

 

11 KASIM 2017 CUMARTESİ 20.30: TÜRK DENEYSEL MÜZİK ANTOLOJİSİ  ALBÜM LANSMAN KONSERİ

Sub Rosa’dan 2016’nın Nisan ayında çıkan Anthology of Turkish Experimental Music, geçmişten günümüze Türkçe deneysel müziğini konu alıyor. 1960’arın deneysel müziğinden, 2000’lerin elektronik müziğine uzanan bu çalışmanın lansmanı, Erdem Helvacıoğlu, Nilüfer Ormanlı, Mehmet Can Özer, Başar Ünder, Koray Tahiroğlu, Batur Sönmez, Sıfır ve Reverie Falls on All eşliğinde gerçekleştirilecek.
25 KASIM 2017 CUMARTESİ 20.30: NOVA MUZAK # 23  RUINS & MADE TO BREAK
    Önce avangard caz dünyasının en önemli saksafoncularından Ken Vandermark son dönem gözde projelerinden, minimalist müzik ve serbest cazı harmanladığı Made to Break dörtlüsüyle ile çalacak. Ardından Türkiye’de de hatırı sayılır seveni bulunan Japon ikili Ruins sahne alacak.
   Biletler konusunda da merağınızı giderelim:
Bilet Fiyatları her bir konser için:

Tam Fiyat 35 TL (ayakta) , öğrenci: 25 TL şeklinde. Ancak BİFOKART sahibiyseniz, çok daha indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Yine de sorunuz varsa  sizi buraya alalım, son olarak biz şimdiden gidecek olanlarınıza iyi eğlenceler dileriz!

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply