Amfi’de Fransız Film Gösterimleri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zorlu PSM Amfi’de 17 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi İş Birliği ile Fransız sinemasının farklı dönemlerine ait, farklı türlerin temsilcisi birbirinden özel filmler ücretsiz olarak yayınlanacak.

Başrollerini Catherine Deneuve ve Nino Castelnuovo’nun paylaştığı Altın Palmiye ödüllü Les Parapluies De Cherbourg ile başlayacak olan maraton, 2014 yapımı komedi-dram türünde dikkat çeken Tristess Club, Ünlü Fransız çizer Joann Sfar’ın aynı isimli eserinden uyarlanan animasyon Le Chat Du Rabbin, stajyer bir doktorun yaşadığı zorlukları anlatan Fransız César ödüllü Hippocrate, İran’ın Picasso’su olarak adlandırılan Bahman Mohasses’in hayatını anlatan belgesel türündeki Fifi Hurle De Joie ve suya temas ettiğinde super güçler edinen Vincent’ın hikayesinin anlatıldığı Vincent N’a Pas D’écailles filmleriyle devam ediyor.

Bu tarihten itibaren etkinlik kapsamında izleyebileceğiniz 2 film kaldı maalesef. Hadi gelin onlara bir göz atalım.

 Fifi Hurle De Joie / Fifi Mutluluktan Ağliyor   –  21 Ağustos 20.00     

Yapım: 2013 – ABD, Iran, Fransa

Tür: Belgesel

Süre: 96 dk

Yönetmen: Mitra Farahani

İran’ın Picasso’su olarak adlandırılan Bahman Mohasses,

1950’lerde ülkesinin en saygıdeğer sanatçılarından biriyken devrimle beraber ülkesini terk etmek zorunda kalır. Eserlerinin birçoğu da yok edilir. Roma’da bir otel odasında sürgünde yaşayan sanatçıyla yapılan bir röportaj şeklinde gerçekleşen film, izleyiciyi Mohasses’in bilinmeyen, renkli, çok yönlü kişiliğiyle ve eserleriyle tanıştırıyor.

Vincent N’a Pas D’écailles / Vincent   –  28 Ağustos 20.00

Yapım: 2014 – Fransa

Tür: Komedi, dram, fantezi

Süre: 78 Dak.

Yönetmen: Thomas Salvador

Vincent N’a Pas D’écailles Thomas Salvador tarafından yazılıp, yönetilen bir fantastik drama filmidir. İnsanlardan uzak, sessiz, sakin bir hayat süren Vincent suya maruz kaldığında süper güçlere sahip olur. Lucie isimli bir kızla tanışıp, aşık olan Vincent sırrını onunla paylaşır.

San Sebastian Festivali’nde gösterilen film, Uluslararası Bordeaux Bağımsız Film Festivali’nden Jüri Büyük Ödülü ile döndü.

etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için bu adresi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply