Üniversite Döneminde İş Kurmanın Avantajları

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Üniversite döneminde geçirilen zaman sadece okul, ev, cafe arasında geçmemeli. Bu dönemi daha iyi değerlendirebilmek adına kendi işinizi kurmaya bu dönemde başlamanızı öneriyoruz. Neden mi ?

Düşük Risk İle Büyük Kazanç

Her şeyi bir kenara bırakın üniversitelisiniz. Bir iş yapmak için uğraştığınız zaman olabilecek en kötü durum, girişim yapmadan önce ne yapıyorsanız yine onu yapmaya devam ediyor olmak olacaktır.

Alacağınız risk her zaman okul bittikten sonra ki döneme göre daha azdır. Ortalama her sene bir iş kurma şansını elde edersiniz bu da ortalama bir öğrenci okul yaşantısı boyunca dört adet iş kurabilir anlamına gelmektedir. Eğer başarısız olursanız bile emin olun; bu işleri kurma ve yönetme sürecinde edinmiş olduğunuz deneyimler ve öğrendikleriniz, size büyük bir “bilgi birikimi” olarak kazanç sağlayacaktır.

Üniversite Kaynakları

Her üniversite için harika kaynaklar ya da olanaklar olmasa bile kimsenin sizi sorgulamayacağı kütüphane ortamı, ücretsiz ve kullanışlı seviyelerde olan internet size en büyük kaynak olacaktır.

Üniversite de sizin bir şeyler danışmanızı bekleyen ve yardımcı olmaktan zevk alacak öğretim görevlileri, profesörler ve sınıf arkadaşlarınız bu dönemde faydalanabileceğiniz harika birer kaynaktır.

Gerçek Eğitim

Ne üzerine eğitim alıyorsanız alın sınıf içerisinde alacağınız eğitim sınırlıdır. Bu sebeple her zaman okul bittikten sonra uzun bir süre stajyer gibi davranılır. Gerçek bir iş tecrübesi ise sınıfta alacağınız tecrübeden on kat daha zorlu fakat en az on kat daha fazla eğiticidir. Bu sebeple de bu deneyimi okurken aynı zamanda kazanmak sizi birçok açıdan önce geçirecektir.

Gerçek Müşteriler

İş arkadaşı olarak çalıştığınız arkadaşlarınızın dışında kalan tüm öğrenciler potansiyel müşterinizdir. Bir ürün geliştirdiğiniz zaman üniversite öğrencisine satmaya başardıysanız eğer bu ürün gerçekten başarılı olduğu anlamına gelmektedir. Yine o potansiyel müşterileriniz viralite gücüne sahiptiler, her öğrencinin onlarca öğrenci arkadaşı bulunmaktadır.

Potansiyel Ortaklar

Üniversite zamanlarında edineceğiniz arkadaşlıklar yaşamınızın geri kalanını olumlu etkileyebilir. İşinizi kurarken ev arkadaşlarınız, sınıf arkadaşlarınız ya da diğer arkadaşlarınız sizin iş ortağınız olabilir. Hem güvenilir hem de aynı düşünce yapısına sahip bir iş ortağı edinirseniz riskler alabilir ve sağlıklı çalışmalar yürütebilirsiniz.

instagram : @icanbodur

Paylaş.

Leave A Reply